Strona główna Dzierżoniów Tenis i potyczki, czyli Prezentacje na sportowo

Tenis i potyczki, czyli Prezentacje na sportowo

0
PODZIEL SIĘ

44 rodziny zmagały się w rodzinnych konkurencjach, 22 zawodników walczyło na kortach w ramach turnieju Galma Cup, a 3 dzierżoniowskie kluby zaprezentowały swoją działalność – tak wyglądał sportowy weekend na OSiR-ze w ramach XXII Dzierżoniowskich Prezentacji.

prezentacje_na_sportowo_1-124-25 września w II Sportowych Potyczkach Rodzinnych wzięło udział w sumie 105 osób. Rodzinne drużyny musiały zmierzyć się z 6 konkurencjami sportowo-rekreacyjnymi, po zaliczeniu których otrzymywały pamiątkowy dyplom oraz paczkę ze słodyczami. Każda ze startujących rodzin brała udział w losowaniu 5 nagród głównych o wartości około 200 zł.

Dzień później odbyły się Prezentacje Dzierżoniowskich Klubów Sportowych. Nasze lokalne kluby miały okazję, aby przybliżyć wszystkim zgromadzonym swoją działalność oraz sukcesy, a także zachęcić zainteresowanych do dołączenia w swoje szeregi. Swój dorobek sportowy zaprezentowały Akademia Piłkarska Dzierżoniów, UKS Lechia Dzierżoniów oraz Junior Dzierżoniów.

Przez cały weekend trwały też zmagania w ramach Turnieju Tenisa Zimnego GALMA CUP. Zawodnicy mieli możliwość wystartowania w dwóch kategoriach: singiel mężczyzn OPEN i debel mężczyzn.

Do rywalizacji w grze pojedynczej przystąpiło 22 zawodników, którzy grali systemem pucharowym. Zwycięzcą został Piotr Obuchowicz (Wrocław). W finale pokonał Łukasza Rzepkę (Bolków) 6:3, 6:1. Trzecie miejsce zajęli natomiast Sebastian Kalemba (Świdnica) i Michał Kozłowski (Świdnica).

W grze deblowej wystartowało 8 par, które zostały podzielone na 2 grupy. Dwie najlepsze pary z każdej grupy uzyskiwały awans do półfinałów. Ostatecznie zwycięzcami turnieju zostali Michał Komorowski (Wrocław) i Wojciech Siwik (Bielawa), którzy w finale pokonali Zdzisława i Oskara Kapłunów (Dzierżoniów) 6:3, 6:3. Trzecie miejsce zajęli Wojciech Salij (Kąty Wrocławskie) i Stanisław Tomski (Dzierżoniów) oraz Artur Jaworski i Sławomir Zarówny (Dzierżoniów).

Najlepsi zawodnicy otrzymali nagrody finansowe oraz pamiątkowe puchary. Sponsorem tytularnym turnieju była firma GALMA, lider w kategorii instalacji grzewczych oraz urządzeń sanitarnych.

Organizatorami Turnieju Tenisa Ziemnego GALMA CUP byli Ośrodek Sportu i Rekreacji w Dzierżoniowie oraz Dzierżoniowskie Towarzystwo Tenisa Ziemnego, natomiast współfinansowany był on z Programu Rozwoju Społecznego Dzierżoniowa na lata 2015-2020.

Źródło: UM Dzierżoniów