Strona główna Dzierżoniów Jeden, jedyny nowy na Różanym

Jeden, jedyny nowy na Różanym

0
PODZIEL SIĘ

apa16-001-osiedle-rozane-ve-c3

Spółdzielnia Mieszkaniowa rozpoczyna budowę kolejnego już szóstego budynku w zasobach, tym razem teren budowy to teren pomiędzy osiedlem Różanym „starym” z lat 1977-1981, a osiedlem Różanym „nowym” z lat 1986-1990. Będzie to swoisty nowoczesny łącznik tych dwóch osiedli. Kolorystyka budynku nie będzie odbiegała od kolorystyki nowych budynków na osiedlu Tęczowym, a która będzie informowała mieszkańców pozostałych zasobów, że jest to zabudowa 21 wieku. Atutami tego miejsca to z dużą pewnością widoki na masyw Gór Ślężańskich, a z wyższych kondygnacji na Góry Sowie. W pobliżu usytuowana jest „Biedronka”, przystanki komunikacji zarówno miejskiej, jak i międzymiastowej, gimnazjum, przychodnie lekarskie oraz apteki. Z jednej strony w sąsiedztwie jest nowoczesny plac zabaw dla dzieci, z drugiej ogrodzony parking na ponad 100 aut z wyznaczonymi miejscami parkingowymi.
Natomiast wokół budynku również będą pojemne parkingi dla przyszłych właścicieli oraz 16 jednostanowiskowych garaży z bramami otwieranymi na pilota. Łącznie mieszkań jest 55 w trzech klatkach schodowych, a budynek zaplanowano na nieruchomość pięciokondygnacyjną jak sąsiednie budynki na osiedlu Różanym. Nowością i hitem są windy poraz pierwszy w nowych niskich budynkach. Budynek posiada całą gamę różnych mieszkań dwupokojowych, trzypokojowych i czteropokojowych. Ogółem jest siedem typów mieszkań od dwupokojowych o metrażu od 42 do 52 m2, trzypokojowych o metrażu od 59 do 74 m2, natomiast mieszkania czteropokojowe to lokale o powierzchni 98 m2.

apa16-001-osiedle-rozane-ve-c1

Oczywiście podobnie jak na osiedlu Tęczowym do każdego lokalu mieszkalnego przynależne są komórki lokatorskie, które nie są dodatkowo liczone do ceny mieszkania, podobnie jak duże funkcjonalne balkony. Układ nośny budynku daje praktycznie nieograniczone możliwości zmian funkcjonalności mieszkań poprzez przestawianie ścianek działowych oraz modyfikację wewnętrzną instalacji elektrycznej i wodno-kanalizacyjnej. Stolarka okienna to nowoczesne okna PCV ( 5-komorowe , 3 – szybowe o współczynniku przenikalności 0,7 ) rozwieralno-uchylne z podokiennikami ( parapetami ) z konglomeratu marmurowego. Samo wykończenie mieszkań to typowy standard developerski, maszynowe tynki gipsowe, wypoziomowana gładka posadzka betonowa, nowoczesne grzejniki, bez białego montażu. Podobnie jak w ostatnim budynku na osiedlu Tęczowym grzejniki c.o. wyposażymy w całoroczną regulację tzw. logotermy, z pełną automatyką i możliwością włączania ogrzewania mieszkania w dowolnym momencie roku kalendarzowego. Zamontowane drzwi wejściowe do mieszkań będą antywłamaniowe. Oczywiście będą to mieszkania bezpieczne, zgodnie z najnowszymi trendami bez instalacji gazowej zainstalowanej w poszczególnych lokalach mieszkalnych. W budynku nie będzie żadnej instalacji gazowej. Stawiamy na elektryczne kuchenki, najlepiej indukcyjne.
Ponadto w ofercie swojej Spółdzielnia proponuje już wyżej wspomniane garaże jednostanowiskowe o metrażu od 18 nawet do 29 m2, których średnia cena będzie tylko o około 6% wyższa od garaży w ostatnim nowym budynku na osiedlu Tęczowym.
Podobnie średnia cena 1 m2 mieszkania jest wyższa od ceny na osiedlu Tęczowym, również jak garaży tylko o około 6% pomimo dołożenia wind. I tak na osiedlu Tęczowym nr 30 najwyższa cena 1 m2 na I piętrze kształtowała się na poziomie 3495 zł/m2,, natomiast na osiedlu Różanym w nowym budynku najdroższe mieszkania będą na IV piętrze w cenie brutto 3500 zł/m2, I, II, i III piętro będzie w cenie 3450 zł/m2, a parter w cenie 3400 zł/m2 . Dzięki zastosowaniu wind najbardziej atrakcyjne stają się mieszkania usytuowane najwyżej, chociażby ze względu na widoczną panoramę gór.

apa16-001-osiedle-rozane-ve-c2
Wróćmy do bardzo istotnej nowinki, jaką są windy. Jest to szczególny ukłon do osób zamieszkujących nasze starsze zasoby, a które to osoby ze względu na przyszłość, chciałyby posiadać mieszkania albo na niższej kondygnacji, albo właśnie wyposażone w windy ze swobodą przemieszczania się. Dlatego też bardzo serdecznie zapraszamy członków Spółdzielni, którzy chcieliby polepszyć swoje warunki mieszkaniowe do zapoznanie się z najnowszą ofertą mieszkaniową. Zmiana starego mieszkania na nowe komfortowe z windami i garażami, to nie lada gratka.
Można by jeszcze bardzo dużo pisać, bo tematem tym „żyją” osoby, które bezpośrednio zajmują się wszystkimi sprawami przy powstawaniu kolejnego budynku, następnego „spółdzielczego dziecka„. W pierwszym artykule poruszamy tylko podstawowe wiadomości, natomiast systematycznie w trakcie budowy będziemy przyszłych właścicieli i członków Spółdzielni informować o szczegółach realizacji nowego budynku.
Spółdzielcy pytają, ile budynków powstanie w tej lokalizacji na osiedlu Różanym. Bardzo ważna informacja, bo odpowiedź brzmi tylko i wyłącznie jeden. Plac zabaw, boiska do koszykówki oraz parking przy ulicy Korczaka pozostają bez zmian. Tym bardziej nie ma co odkładać decyzji o kupnie nowego mieszkania na lata następne, bo na osiedlu Różanym powstanie tylko ten jeden, jedyny budynek.
Dodatkowe szczegółowe informacje w powyższej sprawie można uzyskać pod numerem telefonu 74 831 44 73 ( wew. 38 ), lub bezpośrednio w siedzibie Spółdzielni Mieszkaniowej na osiedlu Jasnym 20 pokój nr 5 u Krystyny Świstak.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o