Strona główna 112 Kolejni kierowcy stracili prawo jazdy za prędkość

Kolejni kierowcy stracili prawo jazdy za prędkość

0
PODZIEL SIĘ

Nadmierna prędkość była przyczyną zatrzymania do kontroli drogowej dwóch kierowców. W terenie zabudowanym, na obowiązującej „pięćdziesiątce”, 39-latek i 49-letni mieszkaniec Wielkiej Brytanii przekroczyli dozwoloną prędkość o 50 km/h. Policjanci zatrzymali ich prawo jazdy na 3 miesiące oraz ukarali mandatem karnym. Na konto kierowców trafiło także 10 punktów karnych.

Policjanci z dzierżoniowskiego ruchu drogowego podczas codziennej służby kontrolują prędkość z jaką poruszają się kierowcy. Tylko w ciągu wczorajszego dnia funkcjonariusze zatrzymali dwoje kierowców, którzy w terenie zabudowanym przekroczyli dozwoloną prędkość o ponad 50 km/h.

 

O godzinie 17:40 na ul. Ostroszowickiej w Bielawie w związku z przekroczeniem dozwolonej prędkości policjanci zatrzymali do kontroli drogowej mazdę, za kierownicą, której siedział  49-letni mieszkaniec Wielkiej Brytanii. Urządzenie pokazało, że kierujący na obowiązującej „pięćdziesiątce” jechała z prędkością 106 km/h.

 

Dwie godziny później, w Ratajnie mundurowi zatrzymali do kontroli poruszającego się z nadmierną prędkością kierowcę opla. 39-latek na obowiązującej „pięćdziesiątce” przekroczył prędkość również o 56 km/h.

 

Oprócz zatrzymanych na 3 miesiące uprawnień do kierowania, kierowcy zostali ukarani wysokimi mandatami oraz punktami karnymi.

 

KPP w Dzierżoniowie
podinsp. Mariusz Furgała

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

avatar
  Subscribe  
Powiadom o