Strona główna Dzierżoniów Zamieszkaj w nowoczesnym budynku TBS (część 1)

Zamieszkaj w nowoczesnym budynku TBS (część 1)

1
PODZIEL SIĘ

27 mieszkań powstanie w budynku, który wzniesie Dzierżoniowskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego na terenach między ul. Nowowiejską a Świdnicką. To początek mikroosiedla planowanego w tym rejonie miasta.

– Jeśli chodzi o ludzi młodych to jest na pewno dobre na start. Dla tych, którzy chcą mieć swoje mieszkanie, ale nie chcą się wiązać kredytem an całe życie albo po prostu nie mają zdolności kredytowej. W TBS-ie wystarczy mieć 1/4 wartości mieszkania w ramach tak zwanej partycypacji, a o resztę zadbamy my – mówi Lech Nowak, prezes TBS-u.

TBS oferuje wyłącznie mieszkania pod wynajem. Warunkiem jest wpłacenie 1/4 wartości mieszkania jeszcze przed rozpoczęciem inwestycji.

Jest już projekt, pozwolenie na budowę i wyłoniony wykonawca. Aby ruszyła budowa pierwszego po latach budynku TBS-u w Dzierżoniowie potrzeba jeszcze kompletu chętnych, czyli 27 rodzin. Warunkiem rozpoczęcia inwestycji jest wpłata przez przyszłych najemców tak zwanej partycypacji, czyli 25 procent wartości mieszkania. Chętnych jest już sporo. Dlaczego decydują się na mieszkanie od towarzystwa budownictwa społecznego? Przemawia za tym atrakcyjna lokalizacja i wysoki standard. Jest jeszcze kilka wolnych mieszkań.

W sumie na mikro osiedlu przy wyjeździe z Dzierżoniowa w stronię Świdnicy ma powstać kilka budynków łącznie na 120 mieszkań. Te dostępne w pierwszym z nich są 1, 2 i 3-pokojowe o powierzchni od 32 do 65 metrów kwadratowych.

 

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!
DTBS SP. Z O. O.
ul. Kopernika 25 a/1
58-200 Dzierżoniów
tel.: 74 8312260
tel. kom.: 730010291
e-mail: dtbs@wp.pl

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Mieszkaniec Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Mieszkaniec
Gość
Mieszkaniec

TBS jest wogole nie przychylny rodzina z dziećmi. A wręcz Nic nie robią dla nich, nie ma ani placu zabaw, ani miejsca aby dzieci mogły się pobawić. Natomiast cały czas słychać tylko upomnienia, zakazy. Hitem jest postawienie tabliczki z zakazem zabaw i gier towarzyskich w obrębie budynków na ulicy Kopernika. Śmiech na sali. TBS wspiera ludzi starszych, którym przeszkadzają dzieci i liczy się tylko z Ich zdaniem. Dlatego zanim jakaś rodzina zdecyduje się na zamieszkanie w TBS radzę się zastanowić…