Strona główna Dzierżoniów Pozytywnie Zabiegani

Pozytywnie Zabiegani

0
PODZIEL SIĘ

40 ekip, 200 zawodników wystartowało w sztafecie charytatywnej „Pozytywnie Zabiegani” w Alei Bajkowych Gwiazd.

W zawodach wzięły m.in. ekipy reprezentujące Librę, Broen, Szpital Powiatowy, Komornika Sądowego przy Sądzie Rejonowym Macieja Majchrzaka, Klub Przedsiębiorców Ziemi Dzierżoniowskiej, WiK, Miejsko-Powiatową Bibliotekę Publiczną, Zakład Energetyki Cieplnej, zawodnicy MKS 9, dwie drużyny  Nowoczesnego Dzierżoniowa (damską i męska), pracownicy dzierżoniowskiego UM (x2) oraz Starostwa Powiatowego, drużyna gminy Pieszyce, Piękni i Zdrowi, policjanci z NSZZ przy dzierżoniowskiej Komendzie Powiatowej Policji, strażacy z PSP w Dzierżoniowie, reprezentanci Unison Engine Components Poland, Banku Spółdzielczego w Dzierżoniowie, Lincoln Electric Bester Run Team Bielawa oraz aż dziewięć drużyn z Cooper Standard.

Zebrane pieniądze w kwocie 9000 złotych zostały przeznaczone na Fundację Wrocławskiego Hospicjum dla Dzieci, która organizuje i prowadzi domowe hospicjum dla dzieci nieuleczalnie i przewlekle chorych i opiekuje się dziećmi w ich własnych domach na całym Dolnym Śląsku.

I choć bieg był charytatywny, emocji na trasie nie brakowało. Zwyciężyła ekipa MKS 9, na drugim miejscu dobiegli reprezentanci straży pożarnej, a trzecie miejsce na podium zajęli zawodnicy Lincoln Electric Bester Run Team Bielawa.