Strona główna 112 „Drugstop” – dzierżoniowscy policjanci realizują projekt w placówkach oświatowych

„Drugstop” – dzierżoniowscy policjanci realizują projekt w placówkach oświatowych

0
PODZIEL SIĘ

Drugstop” to działania profilaktyczne skierowane m.in. do nauczycieli, uczniów i ich rodziców. Podczas spotkań z nauczycielami wykorzystywana jest walizka demonstracyjna zawierająca rekwizyty, które odwzorowują dostępne na czarnorynkowym rynku najbardziej popularne narkotyki oraz przedmioty służące do ich zażywania.

Celem projektu, pn. „Drugstop – transgraniczna współpraca jednostek Policji w zakresie walki z przestępczością narkotykową jest:

  • zintensyfikowanie współpracy jednostek Policji z Polski i Czech w zakresie problematyki narkotykowej oraz prowadzenie wspólnych działań prewencyjnych na rzecz ludności w rejonie przygranicznym,
  • podniesienie poziomu świadomości społeczeństwa w zakresie problematyki narkotykowej,
  • przekazanie czytelnej informacji na temat działania narkotyków i środków odurzających oraz odpowiedzialności karnej za posiadanie i rozprowadzanie środków odurzających.

Policjanci z Dzierżoniowa kontynuują spotkania z gronem pedagogicznym w placówkach oświatowych na terenie powiatu dzierżoniowskiego, w których wykorzystują materiały edukacyjne, zakupione i sfinansowane w ramach projektu polsko-czeskiego. Środki dydaktyczne służą im na spotkaniach z nauczycielami i rodzicami. W walizkach edukacyjnych zawarte są rekwizyty i przedmioty, które młodzi ludzie mogą posiadać w domu lub w szkole, a które wykorzystywane są do zażywania i dystrybucji środków odurzających.

Wrześniowym spotkaniem w Zespole Szkół i Placówek Kształcenia Zawodowego w Bielawie zainicjowano realizację policyjnego programu „DRUGSTOP” na terenie powiatu dzierżoniowskiego a koleją grupą, która do tej pory wzięła udział w projekcie są nauczyciele dzierżoniowskich placówek, tj. II Liceum Ogólnokształcące, Zespół Szkół numer 1 i Zespół Szkół numer 2.

Głównym celem projektu jest przeprowadzenie wśród grona pedagogicznego i rodziców akcji profilaktycznej, która będzie uzmysławiała szereg aspektów związanych z narkotykami.
W trakcie spotkań z młodzieżą policjanci będą wskazywali zagrożenia płynące z zażywania narkotyków a także będą informowali o odpowiedzialności karnej i konsekwencjach związanych z kontaktem z tymi środkami.

KPP Dzierżoniów
Oficer Prasowy
podkom. Marcin Ząbek

 

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

avatar
  Subscribe  
Powiadom o