Strona główna Dolny Śląsk Bitwa o wicemistrza. Była i będzie

Bitwa o wicemistrza. Była i będzie

0
PODZIEL SIĘ

Jak się okazuje matematyczne szanse, to też szanse. Aby ukończyć cały cykl Tarmac Masters na podium, Mariusz Brylski i Sławomir Szpot musieli ukończyć 4. rundę co najmniej o dwie pozycje wyżej od swoich najgroźniejszych rywali. Tymczasem Mariusz i Sławek pojechali bardzo dobry rajd zajmując 2 miejsce w klasie SK 3 oraz 5 w klasyfikacji generalnej, a ich najgroźniejsi rywale nie dojechali do mety.

Co prawda nie było to główny cel udziału w rajdzie, ale podium bardzo cieszy. Tym bardziej, że zdobyte zostało dzięki startowi w 3 z 4 rund całego chempionatu. – Ostatni rajd był bardzo emocjonujący – opowiada Sławek, pilot rajdowy w zespole BS Rally Team. – W zawodach wystartowała silna ekipa ze Śląska i Warszawy, w bardzo dobrze przygotowanych autach. Na swoim terenie wszystko wygrywają, ale my dzielnie broniliśmy honoru dolnośląskich zawodników. Na każdym odcinku wymienialiśmy się ciosami, dosłownie na dziesiąte części sekundy. Walkę o drugie miejsce w rajdzie wygraliśmy o 1,9 sekundy. Mateusz Sznajderski, który wygrał rajd w klasie SK3, był w tym dniu nie do dogonienia.

Rajd był bardzo wymagający. To głównie za sprawą bardzo zróżnicowanej trasy, która zmieniała się z wąskiej i krętej w szeroką i wymagającą mocnych dohamowań. Mariusz Brylski odczuwał także dość mocno brak szpery, która uległa uszkodzeniu podczas ostatniego startu w Czechach i nie udało się nam jej na czas zregenerować.

Plan na najbliższy czas to przygotowanie samochodu oraz załogi do startu w II BSK TECH Rajdzie Wikinga, który odbędzie się w dniach 11 i 12 listopada 2017 r. z bazą w Dzierżoniowie. Mariusz i Sławek są liderami w swojej klasie w punktacji Amatorskiego Rajdowego Pucharu Ziemi Zachodniej, ale mają zaledwie 1 punkt przewagi. Szykuje się kolejny, niepodległościowy bój o zwycięstwo. Szanse na tytuł mistrzowski mają cztery załogi. Trzymajcie kciuki!