Strona główna 112 Kolejni kierowcy przekroczyli prędkość i stracili prawo jazdy

Kolejni kierowcy przekroczyli prędkość i stracili prawo jazdy

0
PODZIEL SIĘ

Policjanci ruchu drogowego z Dzierżoniowa w ostatni weekend zatrzymali prawo jazdy kolejnym czterem kierowcom. Zatrzymanie dokumentów związane było z przekroczeniem dozwolonej prędkości w terenie zabudowanym o więcej niż 50 km/h. Pamiętajmy, że nadmierna prędkość szczególnie w terenie zabudowanym powoduje duże zagrożenie w ruchu drogowym.

 

Podczas kontroli prędkości dzierżoniowscy policjanci ujawnili kilka przypadków przekroczenia dozwolonej prędkości w terenie zabudowanym. Funkcjonariusze w czterech przypadkach zatrzymali prawo jazdy kierowcom, którzy jechali zbyt szybko.

Do pierwszego zdarzenia doszło w sobotę (04.11), po godzinie 16:00 w Mościsku. Kierujący nissanem maxima, 60-letni mieszkaniec powiatu strzegomskiego, w obszarze zabudowanym przekroczył dozwoloną prędkość, aż o 62 km/h.

Kolejni trzej kierujący wpadli w niedzielę (05.11.)

Pierwszy kierowca to 21 letni mieszkaniec powiatu dzierżoniowskiego, jechał samochodem marki chevrolet lacetti, z prędkością 106 km/h. Do zatrzymania doszło w Łagiewnikach, gzie obowiązywało ograniczenie prędkości do 40 km/h.

Drugi kierujący około 7.30, jechał w Kołaczowie samochodem kia sportage. 42 letni mieszkaniec powiatu dzierżoniowskiego, przekroczył prędkość o 52 km/h.

Kolejnym kierowcą nie przestrzegającym przepisów, była 27 letnia kobieta jadąca fordem mondeo. Przed godziną 8:00 w Ratajnie jechała o 63 km/h za dużo, niż było dozwolone.

W związku z popełnionymi wykroczeniami policjanci nałożyli na kierujących grzywny w formie mandatów oraz 10 punktów karnych. Zgodnie z przepisami, kierowcy muszą „pożegnać” się również z prawem jazdy, które mogą odzyskać dopiero po 3 miesiącach.

Przypominamy, że jeśli kierowca mimo zatrzymanego prawa jazdy dalej będzie prowadzić pojazdy bez uprawnień, okres ten przedłuży się do sześciu miesięcy, a kolejna „wpadka” bez prawa jazdy, zakończy się cofnięciem uprawnień i koniecznością ponownego zdawania egzaminu.

 podkom. Marcin Ząbek
Oficer prasowy
KPP Dzierżoniów

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o