Strona główna Bielawa Turniej warcabowy o Złoty Pion im. Jerzego Edmunda Jankowskiego

Turniej warcabowy o Złoty Pion im. Jerzego Edmunda Jankowskiego

0
PODZIEL SIĘ

W niedzielę 12 listopada 2017 r. odbył się II Turniej warcabowy o Złoty Pion im. Jerzego Edmunda Jankowskiego organizowany przez Klub Złote Piony oraz OSiR Bielawa. Zawody uroczyście otworzył Burmistrz Bielawy Piotr Łyżwa. Do rozgrywek przystąpiło łącznie 55 zawodników z całej Polski, podzielonych na 4 grupy – dzieci do lat 8, juniorzy do lat 10 i 13 oraz najbardziej emocjonująca kategoria OPEN.

Zawody miały bardzo wysoki i wyrównany poziom, a o miejscu w klasyfikacji końcowej decydowała punktacja dodatkowa z minimalnymi różnicami między zawodnikami. Główną nagrodę wygrał Bartosz Gronowski z Gniezna, drugie miejsce wywalczył pochodzący z Ukrainy Egor Bobkov, a trzecie Filip Kurczewski z Lipna. Najwyżej sklasyfikowanym bielawianinem był Stanisław Urbanek, który uplasował się na 4 miejscu, przegrywając minimalnie miejsce na podium. Warte zauważenia jest również 7 miejsce Kamila Swobody. W kategoriach juniorskich bielawianie zajęli miejsca na podium w następujących kategoriach – do lat 8 dziewczęta – 3 miejsce Ania Bednarska, w kategorii do lat 10 dziewczęta – 3 miejsce dla Pauliny Pawlaczek oraz 2 miejsce dla Patryka Moroza w kategorii chłopców do lat 10. Miejsca tuż tuż za podium w swoich kategoriach uzyskały Amelia Bajk oraz Emil Sopiarz.
Turniej odbył się dzięki współpracy Klubu z OSiRem Bielawa, w szczególności dziękujemy p. dyrektorowi Marcinowi Rakowi za pomoc i wyrozumiałość. Nie można również zapomnieć o pomocy udzielonej nam przez p. Stanisława Urbanka, który aktywnie włączał się w organizację na każdym szczeblu. Profesjonalną obsługę sędziowską zapewnił OKS Sokół Wrocław, a dodatkowe plansze do gry mieliśmy dzięki UKS Roszada Lipno. Za wsparcie finansowe dziękujemy p. Jankowskiej, która wręczyła główną nagrodę oraz firmom IT-BOX i MZBM Bielawa. Salę do gry udostępniła Szkoła Podstawowa nr 10, w której wkrótce zaczniemy regularne spotkania warcabowo-szachowe.
Serdecznie dziękujemy wszystkim zawodnikom oraz gościom za liczny udział w tym ważnym dla Klubu Złote Piony wydarzeniu. Do zobaczenia na kolejnych zawodach!

Źródło: Złote Piony Bielawa

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

avatar
  Subscribe  
Powiadom o