Strona główna Bielawa Rola zrównoważonej mobilności w ochronie klimatu polskich i niemieckich miast

Rola zrównoważonej mobilności w ochronie klimatu polskich i niemieckich miast

0
PODZIEL SIĘ

Podczas Europejskiego Tygodnia Mobilności w Essen (Zagłębie Ruhry, Niemcy) odbyły się warsztaty i konsultacje w ramach projektu „Polsko – niemiecka współpraca na rzecz gospodarki niskoemisyjnej w gminach –  wspieranie ram współpracy między gminami”. Kilkudziesięciu przedstawicieli polskich i niemieckich miast wymieniało się doświadczeniami i opiniami na temat „Roli zrównoważonej mobilności w ochronie klimatu na poziomie gminnym”. W warsztatach wzięli również udział przedstawiciele Urzędu Miejskiego w Bielawie – zastępca burmistrza Witold Runowicz oraz Ewa Wnuk z Referatu Inwestycji i Zamówień.

Głównym celem projektu jest usprawnienie wymiany wiedzy i dialogu pomiędzy polskimi i niemieckimi gminami, a także wspieranie działań w obszarze strategii niskoemisyjnych w wybranych gminach w Polsce. Dzięki dobrej współpracy ze Stowarzyszeniem Gmin Polska Sieć „Energie Cités” oraz ośrodkiem analiz polityczno-społecznych „Adelphi”, bielawski samorząd po raz kolejny mógł aktywnie uczestniczyć w międzynarodowych warsztatach.

Dyskusje  podczas warsztatów dotyczyły przede wszystkim sposobów promowania jazdy na rowerze. Zarówno w polskich i niemieckich miastach istnieje obecnie coraz większe zapotrzebowanie na bezpieczną i przyjazną dla środowiska infrastrukturę rowerową.

W roli eksperta wystąpił między innymi Marcin Korolec, były minister środowiska, obecnie przedstawiciel fundacji promującej pojazdy elektryczne, który omówił możliwości rozwoju e – mobilności w Polsce.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o