Strona główna Dzierżoniów „Niewidomy zobaczy a głuchy usłyszy”

„Niewidomy zobaczy a głuchy usłyszy”

0
PODZIEL SIĘ

W poniedziałek 4 grudnia br. o godz. 17 w Dzierżoniowie kinie „Zbyszek” pokaz filmu z audiodeskrypcją „Dzień kobiet” dla wszystkich posiadających kłopoty by widzieć czy słyszeć. Wstęp wolny, łącznie z asystentem czy przewodnikiem.

Pokaz z inicjatywy Uniwersytetu, wspólnie z Fundacją KATARYNKA z Wrocławia oraz Dzierżoniowskim Ośrodkiem Kultury, pod Patronatem Burmistrza Miasta Dzierżoniowa. Którego celem jest zmniejszenie wykluczenia społecznego niewidomych, Głuchych i seniorów. Wynikiem audiodeskrypcji niewidomi dostaną informację o otoczeniu w którym rozgrywa się scena, opisie wyglądu osób w scenie czy inne istotne informacje by mogli sobie wyobrazić danę scenę. Która w połączeniu z dialogiem umożliwi „widzieć film’ jak to widzą inni. Natomiast głusi usłyszą-przeczytają pasek dialogowy.

Audiodeskrypcje niewidomi odsłuchają za pomocą specjalnych, wypożyczonych odbiorników lub swoich telefonów w radiu nastawionym na 97 FM. Jest ona wykorzystywana na imprezach sportowych, teatrze, muzeach itp.

W przypadku akceptacji przez widzów w/w pokazu z adiodeskrypcją, poczynione będą starania. By takie seanse odbywały się też w Dzierżoniowie, obecnie tylko Wrocław wyświetla raz w miesiącu takie filmy.

Jest to pierwszy projekt Fundacji „Dolnośląski Uniwersytet Niepełnosprawności” w Dzierżoniowie. Są już projektowane inne w zakresie : edukacji, kultury, rozwoju, wspomagania osób niepełnosprawnych, ich rodzin oraz pracodawców i instytucji zatrudniających lub obsługujących.

Dodatkowe informacje: Tadeusz Skrzypek – Prezes Zarządu

tel. 601 289 499, e-mail : dunfundacja@gmail.com

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

avatar
  Subscribe  
Powiadom o