Strona główna Dzierżoniów Kto sięgnie po najważniejsze sportowe wyróżnienia?

Kto sięgnie po najważniejsze sportowe wyróżnienia?

0
PODZIEL SIĘ

Było kilka niespodzianek i momentów w których z dreszczem emocji oglądaliśmy zmagania mieszkańców na lokalnych ale też międzynarodowych sportowych arenach. Młodzi, dorośli ale też zaawansowani wiekiem dzierżoniowianie odnosili w tym roku sukcesy sportowe.

Wybór najlepszych z najlepszych jest zawsze bardzo trudny. W pewnym sensie jest on symboliczny, ponieważ nie sposób porównać wysiłku, wyników i trudu dojścia do sukcesu w w tak wielu dyscyplinach uprawianych przez mieszkańców Dzierżoniowa.

Dzierżoniów od trzech lat promuje sukcesy sportowców poprzez plebiscyt „Dzierżoniowska Gala Sportu”. Ta podsumowująca sport w 2017 roku odbędzie się w lutym. Wtedy właśnie poznamy  najlepszych z najlepszych.

Do 12 stycznia 2018 r. przyjmowane są zgłoszenia do III Dzierżoniowskiej Gali Sportu. Ogłoszenie wyników plebiscytu oraz wręczenie nagród i wyróżnień zaplanowano 23 lutego 2018 r., o godz. 17.00 w sali koncertowej Dzierżoniowskiego Ośrodka Kultury (ul. Świdnicka 23).

Formularze zgłoszeniowe wraz z wzorem oświadczenia kandydata dostępne są poniżej oraz w Wydziale Infrastruktury Społecznej i Biurze Obsługi Klienta (stanowisko A) Urzędu Miasta w Dzierżoniowie, w którym należy składać zgłoszenia. Dodatkowych informacji udziela Ewa Błaszkiewicz, tel. 74 645 03 93.

III Dzierżoniowska Gala Sportu – kategorie:

1. „Sportowiec Dzierżoniowa 2017” – należy zgłaszać kandydatury sportowców reprezentujących kluby sportowe, mające swoją siedzibę i prowadzące działalność na terenie Gminy Miejskiej Dzierżoniów, którzy osiągnęli w 2017 roku wysokie wyniki sportowe w międzynarodowym lub krajowym współzawodnictwie sportowym.

2. „Trener Sportowy Dzierżoniowa 2017” – należy zgłaszać kandydatury trenerów reprezentujących kluby sportowe mające swoją siedzibę na terenie Gminy Miejskiej Dzierżoniów, którzy wyróżnili się osiągnięciami w działalności trenerskiej.

3. „Talent Sportowy 2017” – należy zgłaszać kandydatury sportowców, którzy nie ukończyli 18 roku życia i reprezentują kluby sportowe mające swoją siedzibę na terenie Gminy Miejskiej Dzierżoniów, którzy znacznie wyróżnili się nieprzeciętnymi predyspozycjami i umiejętnościami sportowymi.

4. „Osiągnięcie Sportowe 2017” – należy zgłaszać kandydatury osób lub drużyn zamieszkałych na terenie Gminy Miejskiej Dzierżoniów lub reprezentujących kluby sportowe mające swoją siedzibę na terenie Gminy Miejskiej Dzierżoniów, którzy poprzez swoją działalność lub szczególne osiągnięcie sportowe, przyczynili się do rozwoju sportu, budują pozytywny wizerunek oraz budzą uznanie i szacunek środowiska sportowego.

5. „Inicjatywa Sportowa 2017” – zgłaszane mogą być osoby zamieszkujące na terenie Gminy Miejskiej Dzierżoniów osiągające wysokie wyniki w sporcie amatorskim niewyczynowym lub inicjatywy sportowe (wydarzenia), które zostały zorganizowane przez osobę fizyczną, grupę osób formalnie i nieformalnie a także przez organizację lub instytucję pozarządową.

6. „Ambasador Sportu Dzierżoniowskiego 2017” – zgłoszone mogą być kandydatury każdego sportowca reprezentującego kluby sportowe mające swoją siedzibę na terenie Gminy Miejskiej Dzierżoniów i/lub w każdy inny sposób identyfikowane są z Gminą Miejską Dzierżoniów, którzy przyczynili się do promowania lub propagowania dyscyplin sportowych, które mają znaczenie dla miasta Dzierżoniowa.

7. „Sponsor Roku 2017” – zgłoszone mogą być osoby fizyczne bądź prawne (firmy, instytucje) które przyczyniły się do rozwoju sportu w 2017 roku, poprzez wsparcie sportu w formie rzeczowej lub finansowej bądź inne.

8. „Osobowość Sportowa 2017” zgłoszone mogą być kandydatury działacza sportowego, który poprzez swoją postawę, działalność na rzecz dzierżoniowskiego sportu w znaczący sposób przyczynił się do jego rozwoju w 2017 roku.

9. „Całokształt działalności na rzecz kultury fizycznej i sportu” zgłoszone mogą być kandydatury każdego, kto poprzez swoją postawę oraz działalność na rzecz dzierżoniowskiego sportu w znaczący sposób przyczynił się do jego rozwoju na przestrzeni lat.

Wzór oświadczenia kandydata

Regulamin plebiscytu

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

avatar
  Subscribe  
Powiadom o