Strona główna Dzierżoniów Innowacyjny salon fryzjerski dzięki dotacji z PUP

Innowacyjny salon fryzjerski dzięki dotacji z PUP

0
PODZIEL SIĘ

Paulina Machij to młoda, kreatywna osoba, która po kilku latach pracy w innych salonach fryzjerskich, postanowiła sama stworzyć salon, o jakim zawsze marzyła. Dzięki dotacji z Powiatowego Urzędu Pracy udało jej się to pragnienie spełnić i od kliku dni jest sama sobie szefową i działa na swój rachunek.

Jej salon mieści się przy dość ruchliwej ulicy Wrocławskiej w Dzierżoniowie. Idący w stronę targowiska i nie tylko przechodnie ciekawie zaglądają przez szybę, co to za kosmiczne urządzenia ustawiła w swoim gabinecie.

Dzięki dotacji PUP mogłam kupić innowacyjne sprzęty i dzięki temu poszerzyć ofertę o ciekawe zabiegi na włosy, m.in. saunę z ozonem, dzięki której włosy odzyskują sprężystość i blask, czy infrazon, który pomaga przy różnych zabiegach koloryzacji czy prostowaniu keratyną. Jestem też jedną z nielicznych fryzjerek w Dzierżoniowie, która używa nożyczek na gorąco, które znakomicie zamykają łuskę włosa – opowiada z entuzjazmem Pani Paulina.

Środki z PUP pozwoliły jej także nabyć inne potrzebne w salonie sprzęty, m.in. fotel, suszarkę oraz zestaw włoskich farb do koloryzacji i innych kosmetyków pielęgnacyjnych.

Sama też sporo zainwestowała w lokal i jego urządzenie, ale każda rzecz w salonie tak ją cieszy, że aż miło popatrzeć.

Decyzja o założeniu własnej firmy to najlepsza decyzja w moim życiu. Jestem bardzo szczęśliwa. Ludzie sami zaglądają do salonu, od pierwszego dnia otwarcia mam klientów. Dotacja z PUP dla młodego przedsiębiorcy to wielka pomoc na starcie, bez tych środków byłoby mi dużo trudniej podjąć decyzję o własnym biznesie. Polecam innym staranie się o te środki. Procedura nie jest może najłatwiejsza, ale panie w PUP bardzo pomocne. Da się to przejść, czego jestem najlepszym dowodem, tylko trzeba wierzyć w swój biznes i konsekwentnie dążyć do realizacji swojego celu – podkreśla Pani Paulina.

Więcej o dotacjach można też przeczytać na stronie internetowej PUP: dzierzoniow.praca.gov.pl.

Projekt, z którego skorzystała Pani Paulina, to „Aktywizacja osób młodych pozostających bez pracy w powiecie dzierżoniowskim (III)” w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

Źródło: Powiatowy Urząd Pracy w Dzierżoniowie

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

avatar
  Subscribe  
Powiadom o