Strona główna Bielawa Nowy inwestor w Bielawskim Parku Przemysłowym

Nowy inwestor w Bielawskim Parku Przemysłowym

0
PODZIEL SIĘ

Bielawa sprzedała działkę inwestycyjną w Bielawskim Parku Przemysłowym. Inwestor kupił od miasta teren o powierzchni około 1,5 ha w rejonie Alei Jana Pawła II za ponad 500 tysięcy złotych. To już kolejna transakcja sprzedaży terenów pod rozwój gospodarczy, jaką miasto zrealizowało w tym roku.


Potwierdza to duże zainteresowanie Bielawą wśród inwestorów. Tylko w ciągu minionych 3 lat miasto sprzedało aż 12 działek pod rozwój przemysłu i usług o łącznej powierzchni około 10 ha. Dzięki temu budżet miasta zasiliła kwota w wysokości około 6,6 mln złotych.

Jest to wynik dużego zaangażowania władz miasta w promocję terenów przeznaczonych dla przedsiębiorców. Działania te przynoszą efekt nie tylko w postaci sprzedaży działek inwestycyjnych.

W najnowszym raporcie przygotowanym przez Szkołę Główną Handlową na zlecenie Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu Bielawa znalazła się w grupie miast, które otrzymały najwyższą ocenę pod względem atrakcyjności inwestycyjnej.

Tym samym autorzy raportu o nazwie „Atrakcyjność inwestycyjna regionów Polski 2017”, przyznali Bielawie „Złotą Gwiazdę” atrakcyjności inwestycyjnej.

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

avatar
  Subscribe  
Powiadom o