Strona główna Bielawa Światowy Dzień Zdrowia w Zespole Szkół Cechu Rzemiosł Różnych w Bielawie

Światowy Dzień Zdrowia w Zespole Szkół Cechu Rzemiosł Różnych w Bielawie

0
PODZIEL SIĘ

Z okazji Światowego Dnia Zdrowia, który corocznie obchodzony jest 7 kwietnia w Zespole Szkół Cechu Rzemiosł Różnych w Bielawie, odbyła się 09 kwietnia 2018 roku lekcja na temat dopalaczy oraz ich wpływu na wyniki osiągane w sporcie. Na lekcji wychowawczej omówiono, w jaki sposób państwo dba o zdrowie swojego społeczeństwa. Przedstawiono młodzieży czym jest „Narodowy Program Zdrowia” i jakie są jego cele strategiczne. Narodowy Program Zdrowia to dokument, który łączy w sobie działania z zakresu różnych programów profilaktycznych. Zadaniem Narodowego Programu Zdrowia na lata 2016–2020 jest wydłużenie życia w zdrowiu, jego poprawa i związanej z nim jakości życia ludności oraz zmniejszenie nierówności społecznych w dostępie do służby zdrowia.

Kolejnym tematem omawianym z młodzieżą był problem dopalaczy. Podczas zajęć w Zespole Szkół Cechu Rzemiosł Różnych w Bielawie został ukazany film dotyczący tematyki tych niebezpiecznych środków. Film przedstawiał młode osoby, które miały problem z uzależnieniem od dopalaczy. Uczniom przedstawiono sytuacje, w których często młodzi ludzie przez uzależnienie i nieodpowiedzialne decyzje , niszczyły swoją przyszłość, a także swoje rodziny.

Dodatkowo podczas zajęć została przedstawiona prezentacja na temat problemu uzależnień, oraz ich wpływu na wyniki osiągane w sporcie. Tematyka tej prezentacji pokazała uczniom, jak wielu znanych sportowców zniszczyło sobie życie przez narkotyki, alkohol, leki przeciwbólowe czy sterydy.

Celem spotkania było podniesienie świadomości młodzieży na temat szkodliwości działania używek w życiu codziennym i dokonywania odpowiedzialnych wyborów na progu dorosłości.

 

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

avatar
  Subscribe  
Powiadom o