Strona główna Bielawa 41. Dni Bielawy

41. Dni Bielawy

0
PODZIEL SIĘ

Od 1 do 3 czerwca bielawianie bawili się na 41. już Dniach Bielawy. Tegoroczne świętowanie, jak co roku, rozpoczął koncert w kinoteatrze MOKIS. W muzyczny klimat dni miasta, w piątek 1 czerwca wprowadził gości oczywiście bielawski zespół ERATO, który wykonywał piosenki z repertuaru Jacka Kaczmarskiego oraz Przemysława Gintrowskiego.

Dwudniowy festyn rekreacyjno-sportowy nad Jeziorem Bielawskim rozpoczął się w sobotę 2 czerwca od barwnych występów artystycznych dzieci i młodzieży ze Spółdzielczego Centrum Kultury i Studia Piosenki i Tańca FART. Następnie bielawianie obejrzeć mogli widowiskowe pokazy tańca hip-hop w wykonaniu BWA BREAKERS. Nie zabrakło także lokalnych artystów, tj. BIELAWSKIE DZIOŁCHY, KUBA DANCE STUDIO czy BIELAWSKA KAPELA. Gwiazdą sobotniego wieczoru był Jacek Stachurski z zespołem oraz TEDE. Na koncertach gwiazd bawiła się bardzo licznie zgromadzona publiczność.

W niedzielę od godziny 14.00 nad jeziorem obejrzeć można było niełatwą sztukę fryzjerską w wykonaniu uczniów Cechu Rzemiosł Różnych i Małej Przediębiorczości w Bielawie. Jak na rodzinną niedzielę przystało, obok fontanny odbywały się także tego dnia potyczki rodzinne z nagrodami.

Gwiazdą niedzielnego wieczoru był zespół ŁOBUZY, SARSA i GOLEC uORKIESTRA, którzy obchodzili w tym roku jubileusz 20- lecia. Oficjalne gratulacje wręczył artystom ze sceny burmistrz Piotr Łyżwa.

Warto dodać, że przez cały miniony weekend, bielawianie i turyści korzystać mogli z szeregu atrakcji towarzyszących, tj. rowery wodne, kajaki czy wakeboard. W niedzielę na molo odbywał się także dziecięcy plener malarski, zorganizowany w ramach obchodów przypadającego w tym roku jubileuszu 45-lecia Jeziora Bielawskiego.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o