Strona główna fotoreportaż Turniej Sołectw – tytuł „Supersołectwa” dla Dobrocina

Turniej Sołectw – tytuł „Supersołectwa” dla Dobrocina

0
PODZIEL SIĘ

Przedstawiciele miejscowości z terenu gminy Dzierżoniów oraz nasi partnerzy z Mikroregionu Severo-Lanškrounsko walczyli w sobotę 2 czerwca o tytuł „Supersołectwa” podczas gminnego „Turnieju Sołectw”. Impreza odbyła się na orliku przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Piławie Dolnej.

Przed sołeckimi zmaganiami drużyny z Polski (reprezentacja gminy Dzierżoniów) i Czech (delegacja z Mikroregionu Severo-Lanškrounsko) zmierzyły się w turnieju unihokeja.

Po meczu nasi goście z Czech odwiedzili zakład kamieniarski w Piławie Dolnej, przeszli trasą questu „Kamiennym szlakiem” oraz udali się na spacer wokół piławskich stawów.

Później uczestnicy imprezy przenieśli się na orlika, gdzie reprezentacje sołectw zmierzyły się w kilku konkurencjach. Motywem przewodnim „Turnieju” były wioski tematyczne. Każde sołectwo miało za zadanie przygotowanie oryginalnej prezentacji swojej miejscowości. Po zaciętej rywalizacji tytuł „Supersołectwa” wywalczył Dobrocin. Drugie miejsce zajął Myśliszów, a trzecie – Nowizna.

Dzięki naszym partnerom nikt nie opuścił imprezy z pustymi rękami. Dlatego jeszcze raz chcemy serdecznie podziękować wszystkim osobom, firmom i instytucjom, które nas wsparły.

Pragniemy też podziękować osobom, które pomogły w organizacji „Turnieju”, m.in. Krzysztofowi Twardakowi i Edmundowi Kucharkowi za sprawne przeprowadzenie wszystkich konkurencji sportowych, a Stowarzyszeniu Rekonstrukcji Historycznej „Szpica” za oprawę gastronomiczną wydarzenia.

Dziękujemy również sołtysom, radom sołeckim i mieszkańcom gminy za aktywność, poczucie humoru, wolę walki i wiele pozytywnych emocji.

Wydarzenie zostało zrealizowane w ramach projektu „Aktywni przyjaciele z polsko-czeskiego pogranicza”.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o