Strona główna Dolny Śląsk To prawdziwi górale!

To prawdziwi górale!

0
PODZIEL SIĘ

Mariusz Brylski i Arkadiusz Idzi – kierowcy BS Rally Team zanotowali bardzo udany sezon w BSK TECH Wyścigach Górskich 2018. Ich łupem padły tytuły mistrzowskie w swoich klasach.

W niedzielę 9 września 2018 r. w Rościszowie swoją dominację potwierdził Mariusz Brylski (Honda Civic, klasa 4). Chociaż nie miał łatwego zadania, bo konkurencja była naprawdę mocna, a dodatkowo Mariusz podjeżdżał z pasażerami, którzy „odbierali” przejażdżki w ramach licytacji charytatywnych na rzecz Tosi i Damiana, to wykonał je perfekcyjnie. Pierwszy z czterech podjazdów wyścigowych ukończył z siódmym czasem w klasie ze stratą 1,9 s. do lidera. Później było tylko lepiej i szybciej – pierwsze miejsce w klasie i awans na drugą pozycję w klasyfikacji wyścigu. Pozycję lidera zdobył po trzecim podjeździe wyścigowym notując swój najlepszy czas podczas zawodów 1:55.70 min. Czwarty podjazd to utrzymanie szybkiego tempa i wygrana z przewagą 6,6 s.
W ten sposób
Mariusz Brylski przypieczętował tytuły mistrzowski w BSK TECH Wyścigach Górskich 2018 w klasie 4 wygrywając wszystkie 3 rundy w Kamionkach, Jodłowniku i Rościszowie oraz zdobywając komplet 30 punktów. – To prawda, w górach dopisało nam szczęście i jak widać czujemy się tutaj całkiem dobrze – potwierdza Mariusz. – Dziękuję całej naszej rajdowej rodzinie i sponsorom, dzięki którym tutaj jesteśmy i możemy walczyć o zwycięstwo.

W Rościszowie nieco pecha miał Arek Idzi (Fiat 126p, klasa markowa) – uczestnik projektu „BS Rally Team dla młodych”, który w wyścigach i KJSach startuje swoim Fiatem 126p. Do ostatniego podjazdu Arek prowadził z przewagą 9,5 s. Niestety około 700 m przed metą silnik w jego 126p odmówił posłuszeństwa i Arek nie ukończył zawodów. Mimo tego dzięki zwycięstwom w Kamionkach i Jodłowniku Arek także zapisał w swoim sportowym CV tytuł mistrza w klasie markowej 126p.
Dzień wcześniej Arek pilotowany przez Dominikę Samburską wziął udział w kolejnej rundzie Mistrza Kierownicy w Wałbrzychu, gdzie ukończył zawody na 4 miejscu w klasie.

Koniec wyścigowego chempionatu nie oznacza końca sportowej rywalizacji. Przed zawodnikami BS Rally Team jeszcze kolejne rundy Tarmac Masters, Rajdowego Pucharu Ziemi Zachodniej i Wałbrzyskiego Mistrza Kierownicy, gdzie Mariusz i Arek ze swoimi pilotami będą walczyć o jak najlepsze pozycje.