Strona główna Dzierżoniów Michała Bokota Absolwent Roku 2018 na Inauguracji Roku Szkoleniowego 2018/2019 w Licheniu

Michała Bokota Absolwent Roku 2018 na Inauguracji Roku Szkoleniowego 2018/2019 w Licheniu

0
PODZIEL SIĘ

Dnia 26 września 2018 r. wczesnym rankiem nasz absolwent Roku Michał Bokota wraz z grupą uczestników Ośrodka i Wychowania w Ząbkowicach Śląskich oraz ich duchowym opiekunem Księdzem Danielem Mosór i wychowawcami wyruszył na uroczystości do Lichenia. Droga, choć długa minęła szybko. Senność i zmęczenie przeganiał wspaniały kapłan, który młodzież tak wciągnął i zachęcił do wspólnego śpiewu i zabawy, że ich ożywienie nie pozwoliło do końca drogi kapłanowi i reszcie zmrużyć oka. Radość ożywiła wszystkich.

laureat III miejsca w Konkursie Absolwent Roku OHP 2018 Michał Bokota podczas zwiedzania Sanktuarium Maryjnego w Licheniu

Licheń to dzisiaj ważny katolicki ośrodek kultu religijnego. Tutaj przybywają liczni pielgrzymi by zawierzyć ważne sprawy Matce Bożej. Losy naszej formacji zwierzchnicy również powierzyli Stwórcy. To szczególne wydarzenie i miejsce jest symbolem troski o duchowe wychowanie naszej młodzieży.

Po uroczystym powitaniu wszystkich zebranych przez Kustosza Sanktuarium w Licheniu, odegraniu Hymnu Narodowego przez Orkiestrę Reprezentacyjną Sił Powietrznych w Poznaniu, wprowadzeniu sztandarów i wystąpieniu Wielkopolskiego Wojewódzkiego Komendanta OHP nastąpiła ceremonia wręczenia nagród najlepszym absolwentom, a na ten moment czekaliśmy z bijącym sercem. Nasz reprezentant na ogólnopolskiej arenie. Reprezentuje Dolny Śląsk i jest hołdem naszej niedocenianej często pracy. Miłe to chwile, a patrząc na tych młodych ludzi-absolwentów, którzy pracowali na swój sukces widzimy, że są żywym przykładem dla ślubujących i zaczynających swoją przygodę w OHP kolegów.

Wcześniej wręczono zasłużonym wieloletnim pracownikom odznaczenia za zasługi na rzecz pracy w OHP.

W tym dniu na Inauguracji Roku Szkoleniowego 2018/2019 Młodzieży Ochotniczych Hufców Pracy w Licheniu naszemu absolwentowi Roku 2018 został wręczony dyplom i nagroda za zajęcie III miejsca w Ogólnopolskim Konkursie o tytuł Absolwent Roku OHP przez Panią Komendant Ochotniczych Hufców Pracy Renatę Wicha.Potem było wspólne zdjęcie i przejście grup OHP według ustalonej kolejności do Bazyliki. Wcześniej delegacje złożyły kwiaty przy pomniku naszego patrona Jana Pawła II. O godzinie 12.00 rozpoczęła się uroczysta Msza Święta celebrowana przez Księdza Biskupa, na której odbyło się ślubowanie delegacji uczestników I rocznika OHP.

Po mszy uczestnicy udali się na posiłek i mieli czas na zwiedzanie przepięknego Sanktuarium. Wracamy pełni refleksji i zadumy nad sensem życia i pracy. Uczymy się wartości i szacunku dla innych ludzi, doceniamy ich trud i zasługi. A młodzi uczestnicy niech mają za wzór swoich starszych kolegów, którzy dzięki swojej pracy i duchowym wartościom osiągnęli sukces i dostrzeżono ich starania.

Tekst/zdjęcia: Jadwiga Hajduk-Stalica – Komendant Hufca Pracy w Dzierżoniowie

Zdjęcie 1a,2a – laureat III miejsca w Konkursie Absolwent Roku OHP 2018 Michał Bokota podczas zwiedzania Sanktuarium Maryjnego w Licheniu

Zdjęcie 3a,4a – laureat odbiera list gratulacyjny i prezent z rąk Pani Komendant OHP Renaty Wichy

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o