Strona główna 112 Zatrzymano złodzieja studzienek

Zatrzymano złodzieja studzienek

0
PODZIEL SIĘ

Bielawscy kryminalni zatrzymali mężczyznę, który dokonał kradzieży rusztów żeliwnych do wpustów ulicznych, pokryw żeliwnych włazów kanałów deszczowych, o łącznej wartości ponad 27000 złotych. Niestety duża część odzyskanego mienia został zniszczona.

 

W połowie listopada do Komendy Powiatowej Policji w Dzierżoniowie, zgłosił się przedstawiciel powiatu dzierżoniowskiego zawiadamiając o kradzieży żeliwnych elementów infrastruktury drogowej takich jak: kratki do wpustów deszczowych
i pokryw włazów do studni. W związku z tym, że drogi w powiecie mają różnych zarządców okazało się, że pokrzywdzonych jest więcej. Zaboru podobnego mienia dokonano na szkodę gmin: Bielawa, Dzierżoniów i Pieszyce. Łączne straty wyniosły 27280 złotych. Na wynik pracy policjantów z powiatu dzierżoniowskiego nie trzeba było długo czekać. Już 27 listopada złodziej został zatrzymany przez bielawskich kryminalnych. Funkcjonariuszom udało się też odzyskać zrabowane mienie, które niestety w dużej mierze zostało rozbite, przez co stało się bezużyteczne. Następnego dnia 21-latek usłyszał zarzut kradzieży, za który grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

kom. Marcin Ząbek
Oficer Prasowy
KPP w Dzierżoniowie

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o