Strona główna 112 Przemoc w rodzinie, a uzależnienia

Przemoc w rodzinie, a uzależnienia

0
PODZIEL SIĘ

konferencja_przemoc_017040

W sali konferencyjnej bielawskiego Art-Inkubatora odbyła się konferencja pod nazwą „Przemoc w rodzinie, a uzależnienia”. Spotkanie zorganizowane zostało w ramach zadania publicznego mającego na celu wzmocnienie lokalnego sytemu profilaktyki przemocy domowej i uzależnień, poprzez zwiększenie  wiedzy na temat problemów uzależnień oraz zwiększenie efektywności w przeciwdziałaniu agresji i przemocy. Organizacją odpowiedzialną za zorganizowanie konferencji było Stowarzyszenie na Rzecz Ochrony Zdrowia Szansa. Patronat honorowy nad konferencją objęli: Wojewoda Dolnośląski – Paweł Hreniak i Burmistrz Miasta Bielawa – Piotr Łyżwa.

Wśród zaproszonych gości znaleźli się wybitni specjaliści z zakresu prawa, przeciwdziałania przemocy oraz uzależnień, w tym między innymi:  Grzegorz Wrona – prawnik, członek Rady ds. Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie przy Dyrektorze Państwowej Agencji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, specjalista przeciwdziałania przemocy PARPA, superwizor Instytutu Psychologii Zdrowia, autor komentarza  do Rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie Procedury Niebieskie Karty; Marek Prejzner – reprezentujący Instytut Prewencji Przemocy z Warszawy, superwizor w dziedzinie przeciwdziałania przemocy, trener Metody Duluth, od lat pracujący ze sprawcami przemocy; Jacek Kasprzak – psycholog kliniczny, dyrektor Zakładu Lecznictwa Odwykowego dla Osób Uzależnionych od Alkoholu w Czarnym Borze, wykładowca Szkoły Terapii Uzależnień;

Przy pomocy multimedialnych prezentacji, prelegentom przedstawione zostały informacje na temat zjawiska przemocy domowej towarzyszących jej uzależnień, skutków zachowań ryzykownych, stosowania przemocy i konsekwencji prawnych stosowania różnych form przemocy. Dane statystyczne przekazywane do zespołów interdyscyplinarnych funkcjonujących w powiecie dzierżoniowskim wskazują, że w wielu rodzinach zamieszkujących w powiecie występuje zjawisko przemocy domowej. Najczęściej jest to przemoc psychiczna, fizyczna, później ekonomiczna i na końcu seksualną.

Czwartkowa konferencja skierowana była do zespołów interdyscyplinarnych, policji, pracowników socjalnych, kuratorów sądowych, prokuratury oraz osób zajmujących się terapią uzależnień.

Źródło: UM Bielawa

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o