Strona główna Bielawa Wakacje w mieście – oferta dla dzieci i młodzieży

Wakacje w mieście – oferta dla dzieci i młodzieży

0
PODZIEL SIĘ

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą wakacyjną dla dzieci i młodzieży, którą przygotowało miasto Bielawa. Zachęcamy do skorzystania z propozycji zajęć oferowanych przez bielawskie szkoły, Ośrodek Sportu i Rekreacji, Miejski Ośrodek Kultury i Sztuki, Miejską Bibliotekę Publiczną oraz Urząd Miejski. Szczegółowe informacje na temat konkretnych zajęć udzielają instytucje będące organizatorem poszczególnych wydarzeń.

Szkoły:

Harmonogram organizacji wypoczynku letniego dzieci i młodzieży w formie półkolonii w szkołach podstawowych:

Szkoła:

termin zajęć

przewidywana liczba grup/ ilość uczestników/ (liczba opiekunów)

 przewidywane formy zajęć

Szkoła Podstawowa nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi

i Oddziałami Gimnazjum

23.07- 03.08.

2018 r.

3 grupy po15 osób (3 opiekunów, 1 kierownik)

Rodzaj i tematy zajęć dostosowane są do wieku i zainteresowań uczestników. Zaplanowano korzystanie z: kompleksu sportowego, placu zabaw, sali gimnastycznej, sali komputerowej multimedialnej oraz plaży miejskiej, Klubu Żeglarskiego, siłowni, Parku Miejskiego.

Ekologiczna Szkoła Podstawowa nr 7 z Oddziałami Gimnazjum

25.06.-06.07.

2018 r.

dla 125 uczniów (105 w wieku 6 – 10 lat – 8 grup i 20 uczniów w wieku powyżej 10 lat) w budynku na os. Włókniarzy 10,

• dla 35 uczniów (15 uczniów w wieku do 10 lat i 20 uczniów powyżej 10 lat)

w budynku przy ul. Brzeżnej 48 – 2 grupy,

(10 opiekunów, 2 kierowników)

Zaplanowano: dwa razy w tygodniu wyjścia na basen, wycieczka piesza w góry, nad jezioro, do parku, na Łysą Górę, na Parkową Górę, do Leśnej Szkoły, wycieczka autokarowa do Świdnicy do fabryki lizaków, gry i zabawy na boisku Orlik i boisku lekkoatletycznym, zabawy na placu zabaw, pieczenie kiełbasek, konkursy plastyczne, literackie, aktorskie, olimpiada sportowa,

Szkoła Podstawowa
nr 10 z Oddziałami Sportowymi i Oddziałami Gimnazjum

09-20.07.

2018 r.

3 grupy /45 uczestników

(3 opiekunów,

1 kierownik)

Rodzaj i tematy zajęć dostosowane są do warunków pogodowych. Zaplanowano min. wycieczki plenerowe, zajęcia w pływalni Aquarius, wyjścia do Dzieciolandii, wycieczki do Szkoły Leśnej, Interaktywnego Centrum Poszanowania Energii, rozgrywki sportowe na terenie Jeziora Bielawskiego, seanse kinowe, wyjścia na lody, zajęcia rozrywkowe, konkursy, zwiedzanie placówki muzealnej.


Miejski Ośrodek Kultury i Sztuki:

Zajęcia stałe:

– Zajęcia plastyczne: 3 x w tygodniu przez całe wakacje (wtorki, środy, czwartki)

– Gry planszowe: 2 x w tygodniu przez całe wakacje (wtorki, czwartki)

– Projekcje kina MOKiS 3D weekendy

IMPREZY, wydarzenia w mieście:

SUDECKIE ŻAGLE 20118 – 30 czerwca. Impreza współorganizowana z Klubem żeglarskim Wielka Sowa, w tym roku po raz pierwszy w obsadzie międzynarodowej. Gościć będziemy żeglarzy z Lingen. Impreza promuje żeglarskie wykorzystanie Jeziora Bielawskiego. Rejsy po jeziorze, Regaty kajakowe o puchar Burmistrza Miasta, koncerty muzyki żeglarskiej szanty w tym roku wystąpi zespół ZMIANA WACHTY, pokazy i konkursy dla dzieci. Miejsce: Przystań Żeglarska – Jeziora Bielawskiego.

TEATRALNE PARKOWANIE- bezpłatne spektakle plenerowe dla dzieci. W tym roku prezentacje poszerzone o część warsztatowo – zabawową.

4 lipca – ALICJA W KRAINIE CZARÓW

24 lipca – PIRACI I WYSPA SKARBÓW

28 sierpnia – CZARNOKSIĘŻNIK Z KRAINY OZ

miejsce: Park Miejski

TOLK FOLK (9 – 15) lipca impreza cykliczna, organizowana od 1997 roku, w której uczestniczą miłośnicy twórczości Tolkiena z całej Polski. Na każdą edycję opracowywany jest osobny program z częścią artystyczną dla starszych oraz działaniami animacyjnymi dla dzieci. Współorganizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie Tolkienowskie „WIEŻA”. W tym roku impreza odbędzie się w dniach 9 – 15 lipca pod hasłem „20 TOLK FOLK DZIEDZICTWO DURINA”.

SUDECKIE LATO 2018 – 14 lipca – Festyn Rekreacyjno – Kulturalny

14.00 – 20.00 Break King Bielawa – Międzynarodowe plenerowe zawody breakdance

20.30 – Fontanna Disco Polo – Wakacyjne koncert zespołów: CROWD, STYCZU, BIDZIO DANCE, START

Miejsce: Ośrodek Sudety nad Jeziorem Bielawskim

MATE.O – Koncert 28 lipca Mate.O (Mateusz Otręba) powraca z projektem „Totalne Uwielbienie” (TU) i po wydaniu w zeszłym roku płyty „Król Wszechświatów” rusza w trasę koncertową. Pojawi się także w Bielawie z materiałem z płyty. Będzie zarówno dynamicznie, jak i balladowo. Trochę rocka i trochę folku – czyli wszystko to co najlepsze w jego twórczości. Teatr Kino MOKiS. Wstep wolny – wejściówki do odebrania w MOKiS

1 sierpnia – rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego w tym roku spotkanie upamiętniające zaplanowano na godzinę „W” – 17.00 . Miejsce: plac Kombatantów

ŚNIADANIE NA TRAWIE – 4 sierpnia – Spotkanie z XIX Festiwalem Bachowskim – Koncert na dwa klawesyny – Irmina Oboińska i Marek Toporowski. Miejsce: Hotel Dębowy ul. Korczaka 4 – wstęp wolny

REGAŁOWISKO – Najstarszy festiwal reggae w Polsce skierowany jest do miłośników tej muzyki i innych pokrewnych gatunków. Na bielawskim festiwalu rokrocznie występuje czołówka polskiego reggae oraz uznane zespoły zagraniczne. Tegoroczna 20. edycja obędzie się w dniach 9 – 11 sierpnia.

ŚWIĘTO WOJSKA POLSKIEGO – 15 sierpnia, Miejskie uroczystości upamiętniające „Bitwę Warszawską”. w programie Uroczysta Msza Święta, Okolicznościowe wystąpienia, złożenie kwiatów.

BEBSON SUMMER ARENA – 25 sierpnia plenerowe zawody sportów walki na Jeziorze Bielawskim. Teren obok fontanny. Impreza organizowana wspólnie przez: UM, OSiR, MOKiS i Bebson Gold Team.

II OGNIOWE POŻEGNANIE LATA – 26 sierpnia – wieczorna impreza organizowana po raz drugi, na zakończenie lata. Iluminacje świetlne, pokazy ogni, działania teatralne: na lądzie, wodzie i w powietrzu. Prezentacje muzyczno-przestrzenne. Współorganizatorami wydarzenia będą Wydział Promocji Urzędu Miejskiego, Ośrodek Sportu i Rekreacji, Klub Żeglarski Wielka Sowa i Teatr Prawdziwy.

WAŻNE: Wokresie wakacyjnym, kino i sala widowiskowa teatru, będą przygotowane na realizację imprez i projekcji dla dzieci i młodzieży (w tym grup zorganizowanych), zwłaszcza w wypadku niesprzyjających warunków atmosferycznych. Informacja: tel.74 8333007, 74 8337 40

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bielawie:

– Półkolonie letnie – w dwóch turnusach w następujących terminach: 09-20.07.2018 oraz 06-17.08.2018r.

W każdym z turnusów weźmie udział 30 dzieci w 2 grupach dostosowanych do wieku dzieci. W harmonogramie półkolonii m.in.: żeglarstwo, Ju-Jitsu, tenis, basen, wakeboard oraz wycieczki. OSiR Bielawa zapewnia wszystkim uczestnikom 2 posiłki dziennie tj. śniadanie i obiad.

– Od 25.06 do 31.08.2018r. w pływalni Miejskiej „Aquarius” wprowadzona została promocja – 10 zł za wejście na basen bez ograniczeń czasowych dla dzieci oraz młodzieży uczącej się do 25 roku życia od poniedziałku do piątku w godz. 6.00 – 15.00.

Bezpłatne zajęcia w Centrum Informacyjna Edukacyjnym w Parku Miejskim. Zajęcia obejmują edukację przyrodniczą z wykorzystaniem sprzętu pływającego (kajaki, rowerki wodne) oraz zajęcia na parku linowym.

Miejska Biblioteka Publiczna w Bielawie:

Wakacyjna szkółka Mahjonga – warsztaty prowadzone przez Marka Wakuluka

Międzynarodowy Turniej Mahjonga – 16, 17 i 18 sierpnia, gwiazda wydarzenia: japończyk Daina Chiba

lipiec – wtorki i czwartki od godz. 11.00 do 12.30 wakacyjne warsztaty plastyczne pt. „Sztuka nie gryzie”, warsztaty poprowadzi artysta Tadeusz Kwazebart

Wędrówki ulicami miasta z przewodnikiem – 8 i 15 lipca oraz 12 i 19 sierpnia

Pozostałe zajęcia organizowane przez gminę:

– kolonie socjoterapeutyczne dla dzieci w wieku 7-16 objętych programem socjoterapeutycznym, realizowanym w klubach profilaktycznych i świetlicach środowiskowych w Bielawie. W koloniach weźmie udział 65 osób.

Kolonie odbędą się w Jastrzębiej Górze w dwóch turnusach:

I – w terminie 05.07.2018 r. do dnia 16.07.2018 r,

II – w terminie 17.07.2018 r. do dnia 28.08.2018 r.

Wszystkie dzieci wezmą udział udział w koloniach bezpłatnie.

– „Wakacje z poprawką”. W poradni psychologicznej prowadzone będą zajęcia dla dzieci, które pod koniec wakacji będą zdawały egzaminy poprawkowe.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o