Strona główna Bielawa Martyna Tylak – w czołówce najszybszych dziewczyn w Polsce

Martyna Tylak – w czołówce najszybszych dziewczyn w Polsce

0
PODZIEL SIĘ

Martyna Tylak, zawodniczka klubu Muflon Bielawa wrześniowymi startami pokazała, że zalicza się do czołówki krajowej sprinterek w kategorii U16.

Zawodniczka specjalizująca się w sprintach (60 m, 100 m i 200 m) oraz w biegach przez płotki, zajęła w Mistrzostwach Makroregionu 5 miejsce na 100 m i 9 w biegu na 200 m ppł.

Dzięki wynikom uzyskiwanym w całym sezonie letnim, wywalczyła awans do Mistrzostw Polski U16. Zawody te nazywane również Małym Memoriałem Janusza Kusocińskiego, odbyły się w Bełchatowie. Podczas startu z elitą młodych polskich sprinterek, Martyna zajęła wysokie 14 miejsce, przy okazji ustanowiła nowy rekord życiowy – 13,06 sek.

Na zakończenie długiego sezonu Martyna Tylak zajęła 2 miejsce w biegu na 100 m, podczas drużynowych mistrzostw Dolnego Śląska.

W przyszłym sezonie czekają Martynę nowe wyzwania, gdyż będzie startowała w starszej kategorii wiekowej U18.

Starty w zawodach oraz działalność klubu Muflon Bielawa wspomaga Urząd Miasta Bielawa, OSiR Bielawa oraz sponsorzy: Bank Spółdzielczy w Dzierżoniowie, Boxmet Medical, ZPM Jerzy Gawrycki.