Strona główna 112 Zdarzenia drogowe

Zdarzenia drogowe

0
PODZIEL SIĘ

Przed 17:00, 2 listopada, na skrzyżowaniu ulic Strumykowej i Osadniczej w Dzierżoniowie doszło do zdarzenia drogowego. Kierujący fordem 34 – letni mężczyzna, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu 62 letniemu kierowcy mercedesa, doprowadzając do zderzenia bocznego. Nikt nie doznał poważnych obrażeń, a na sprawcę nałożono mandat karny.

3 listopada przed 22:00 w Bielawie na ul. Ostroszowickiej doszło do wypadku drogowego. Kierujący peugeotem 64-letni mężczyzna, podczas wykonywania manewru zawracania, nie zachował należytej ostrożności i wyjeżdżając z zatoki autobusowej, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu prawidłowo poruszającej się drogą kierującej samochodem volkswagen 34-latce, co doprowadziło do zderzenia pojazdów. Urazu kręgosłupa doznała pasażerka volkswagena, która została hospitalizowana. Postępowanie w tej sprawie prowadzą bielawscy dochodzeniowcy.

 

Tuż po północy, 5 listopada, dzierżoniowscy policjanci zatrzymali do kontroli bmw. W trakcie czynności zachowanie kierującego wzbudziło wątpliwości policjantów, co do jego stanu trzeźwości. Ich przypuszczenia niestety się potwierdziły. Dwukrotnie przebadano kierowcę na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Pierwsze badanie wykazało 1,09 promila a drugie 1 promil.

Teraz za kierowanie w stanie nietrzeźwym grozi mężczyźnie kara do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna oraz zakaz prowadzenia pojazdów nawet do 15 lat. Apelujemy o rozwagę, gdyż jazda w takim stanie stanowi realne zagrożenie dla życia lub zdrowia samego kierującego, jak i innych uczestników ruchu!

kom. Marcin Ząbek
Oficer Prasowy
KPP w Dzierżoniowie

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o