Strona główna Dzierżoniów MKS 9: Pływacy w Świebodzicach

MKS 9: Pływacy w Świebodzicach

0
PODZIEL SIĘ

W dniu 28.04.2018 roku odbyły się X Ogólnopolskie Zawody Pływackie w Sprincie o Puchar Klubu Kibica w Świebodzicach na 25m basenie. W zawodach udział wzięło 372 zawodników z 31 klubów. Nasz Klub reprezentowało 23 zawodników, podopiecznych trenera Andrzeja Wojtala.

Kategoria wiekowa 17 lat i starsi:

Paweł Juraszek zdobył dwa złote medale na dystansach 50m (21,64) i 100m (48,28) stylem dowolnym. Czas uzyskany na dystansie 100m stylem dowolnym stanowi nowy rekord zawodów.

Karolina Jurczyk zdobyła cztery złote medale na dystansach 50m (25,33) i 100m (55,84) stylem dowolnym, 50m stylem motylkowym (26,70) oraz 50m stylem grzbietowym (28,86). Czas uzyskany na dystansie 100m stylem dowolnym stanowi nowy rekord zawodów.

Kacper Dereń zdobył trzy medale, dwa złote na dystansach 50m (24,86) i 100m (55,25) stylem motylkowym oraz srebrny medal na dystansie 100m stylem dowolnym (51,31).

Krystian Dobrzański zdobył dwa medale: srebrny na dystansie 100m stylem motylkowym (1:01,83) i brązowy na dystansie 50m stylem dowolnym (25,50).

Kacper Krasiński zdobył srebrny medal na dystansie 50m (24,48) i brązowy na dystansie 100m (52,79) stylem dowolnym.

Kacper Tuchewicz zdobył złoty medal na dystanse 50m stylem grzbietowym (31,89).

Kategoria wiekowa 16 lat:

Natalia Wnęczak zdobyła brązowy medal na dystansie 50m stylem dowolnym (33,21).

Kategoria wiekowa 15 lat:

Paulina Porębska zdobyła dwa złote medale na dystansach 50m stylem dowolnym (30,12) i 50m stylem motylkowym (33,08).

Julia Kuleta zdobyła trzy medale, dwa złote na dystansach 50m (33,52) i 100m (1:12,38) stylem grzbietowym oraz srebrny na dystansie 100m stylem zmiennym (1:16,59).

Kategoria wiekowa 14 lat:

Izabela Bator zdobyła cztery medale, złoty na dystansie 50m stylem klasycznym (39,51), dwa srebrne na dystansach 100m stylem klasycznym (1:27,46) i 50m stylem motylkowym (34,65) oraz brązowy na dystansie 50m stylem dowolnym (31,10).

Kategoria wiekowa 13 lat:

Wiktoria Bejster zdobyła złoty medal na dystansie 50m stylem dowolnym (29,47).

Kategoria wiekowa 11 lat:

Igor Wierzbicki zdobył dwa medale, złoty na dystansie 50m stylem dowolnym (32,47) i srebrny na dystansie 50m stylem motylkowym (38,63).

Sztafeta w kategorii wiekowej 17 lat i starsi, w składzie Krystian Dobrzański, Kacper Krasiński, Kacper Dereń i Paweł Juraszek zdobyła złoty medal na dystansie 4x50m stylem zmiennym (1:45,40).

Paweł Juraszek i Karolina Jurczyk zdobyli Super Puchar Klubu Kibica w kategorii open na dystansie 100m stylem dowolnym.

Jakub Michalkiewicz, Dominik Pietrewicz, Magdalena Ramilowska, Kacper Tatarzyn, Aleksandra Dudzińska, Hanna Nawrot, Oskar Szuster, Liliana Wierzbicka i Miłosz Sztachelek osiągnęli dobre wyniki poprawiając swoje rekordy życiowe.

Zawodnicy naszego klubu zajęli drugie miejsce w klasyfikacji medalowej.

Uczestnictwo zawodników Klubu w X Ogólnopolskich Zawodach Pływackich w Sprincie o Puchar Klubu Kibica w Świebodzicach zostało współfinansowane przez Gminę Miejską Dzierżoniów.