Strona główna Bielawa Straż Miejska w Ekologicznej Szkole Podstawowej nr 7 w Bielawie

Straż Miejska w Ekologicznej Szkole Podstawowej nr 7 w Bielawie

0
PODZIEL SIĘ

Okres wakacyjny to szczególny czas dla całej rodziny. Właśnie w lipcu i sierpniu większość dzieci wyjeżdża z rodzicami na urlop, kolonie czy do ukochanych dziadków. Towarzyszące letniemu wypoczynkowi odprężenie sprawia, że często nasi najmłodsi zapominają o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. A wakacje to nie tylko czas relaksu i swobody, ale to także okres dodatkowych zagrożeń i niebezpieczeństw, które mogą spotkać dzieci. 

7, 8 i 9 maja funkcjonariusze z bielawskiej Straży Miejskiej w ramach programu „Ogólne Zasady Bezpieczeństwa Ze Strażą Miejską” przeprowadzili w klasach pierwszych, prelekcje na temat bezpiecznego wypoczynku nad wodą, unikania zagrożeń, ograniczonego zaufania wobec obcych i prawidłowego przechodzenia przez jezdnię. Przypomnieli także pierwszoklasistom najważniejsze numery telefonów alarmowych oraz sprawdzili praktyczną umiejętność udzielania pierwszej pomocy.

Uczniowie otrzymali również wiele cennych rad i wskazówek, które na pewno przydadzą się im w czasie letniego, radosnego wypoczynku, bo bezpieczne wakacje to udane wakacje!

Dziękujemy funkcjonariuszom z bielawskiej Straży Miejskiej za ciekawe, wartościowe spotkanie.

opr. ESP7

Zdjęcia/ źródło UM Bielawa

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o