Strona główna 112 Mandat czy rózga

Mandat czy rózga

0
PODZIEL SIĘ

007263

20 rózg wręczonych przez dzieci w imieniu Mikołaja kierowcom, za drobne wykroczenia to efekt wspólnej akcji pod kryptonimem „Mikołajki”, przeprowadzonej na terenie Dzierżoniowa. Tego dnia kierowcy, którzy złamali przepisy, mogli liczyć na taryfę ulgową.

07 grudnia policjanci z dzierżoniowskiej komendy powiatowej przeprowadzili akcję pod kryptonimem „Mikołajki”, ukierunkowaną na bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Policjantom towarzyszyli w działaniach uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5. Oprócz ujawniania sprawców wykroczeń, akcja miała także na celu podnoszenie świadomości wśród młodzieży w zakresie bezpiecznych zachowań na drodze. Kierowcy, którzy dopuścili się drobnych wykroczeń, otrzymywali od dzieci przygotowane przez nie „rózgi”.
Tylko w ciągu godziny 20 kierowców otrzymało od dzieci takie „upomnienia”.  Jedna z osób, która otrzymała upomnienie, przekazała kwotę w wysokości równej mandatowi za popełnione wykroczenie na Komitet Rodzicielski szkoły uczestniczącej w działaniach.
Akcja, przeprowadzona na terenie Dzierżoniowa, miała na celu uświadomienie uczestnikom ruchu drogowego, że przestrzeganie przepisów drogowych zapewnia bezpieczeństwo jego użytkownikom.Rózga zamiast mandatu? To jest tylko możliwe w mikołajki!

Źródło: KPP w Dzierżoniowie

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o