Do sukcesu ciężka praca

0
PODZIEL SIĘ

12314209_973932125996848_7118628901193159759_o

Trenujące na co dzień zapasy oraz sumo – siostry: Sylwia i Paulina Martyka , to najlepsze zawodniczki nie tylko zawodniczki w Powiecie Dzierżoniowskim, ale również w Polsce. Trenujące na co dzień w klubie Junior Dzierżoniów dziewczęta, stają sie wyróżniającymi zapaśniczkami także za granicą. To efekt ich ciężkiej pracy – podkreśla trener młodych zapaśniczek, Norbert Warchoł.
W 2015 Sylwia Martyka może poszczycić się iż trzykrotnie stawała na podium Mistrzostw Polski zdobywając złote medale. Startowała w barwach Reprezentacji Polski. Paulina Martyka może pochwalić się Tytułem Mistrzyni Polski Kadetek LZS w zapasach. W Pucharze Polski Kadetek zdobyła srebrny medal w zapasach.

Dwie najlepsze zapaśniczki w Polsce to siostry. I obie trenują w Dzierżoniowie. Sylwia i Paulina Martyka to utalentowane zawodniczki dzierżoniowskiego klubu Junior. Obie trenują pod czujnym okiem Norberta Warchoła i obie wiele mu zawdzięczają. Trener przyznaje, że to niełatwe zadanie.
Sylwia Martyka stoczyła w tym roku 24 pojedynki z czego aż 23 wygrała. Sukces przypieczętowała tytułem najlepszej zawodniczki sezonu 2015 w Polsce w grupie Młodziczek. Paulina Martyka wygrywając 19 walk i ponosząc 5 porażek uplasowała się na drugim miejscu w kraju wśród kadetek 15-17 lat.

Sylwia Martyka, zapaśniczka z Dzierżoniowa może poszczycić się tytułem najlepszej zawodniczki sezonu 2015 w Polsce. W grupie Młodziczek stoczyła w tym roku 24 pojedynki z czego aż 23 wygrała. Jej siostra, Paulina jest drugą zapaśniczką w kraju w kategorii kadetek. Obie siostry Martyki twierdzą, ze sukces jest możliwy tylko dzięki ciężkiej pracy.
Sylwia i Paulina Martyka to utalentowane zawodniczki dzierżoniowskiego klubu Junior. Obie trenują pod czujnym okiem Norberta Warchoła.