Strona główna Bielawa Są pieniądze na remont

Są pieniądze na remont

0
PODZIEL SIĘ

DJI_000005

Nie ma zagrożenia dla kontynuacji przebudowy drogi Pieszyce – Bielawa w 2016 roku. Inwestycja powiatu dzierżoniowskiego została wysoko oceniona, a wniosek na dofinansowanie znajduje się na drugim miejscu. Oznacza to, że w 2016 roku ruszy drugi etap przebudowy- zapewnia starosta dzierżoniowski, Janusz Guzdek.
W minionym roku droga łącząca Pieszyce z Bielawą została przebudowana na długości ponad 2 km – od ul. Bielawskiej w Pieszycach do granic Bielawy. Do wykonania pozostał jeszcze odcinek o długości prawie 1,5 km do skrzyżowania z drogą wojewódzką nr 384 w Bielawie.
Sześć milionów złotych będzie kosztował drugi etap przebudowy drogi łączącej Bielawę z Pieszycami. Połowę samorząd powiatowy otrzyma z dofinansowania od wojewody dolnośląskiego. Droga zostanie poszerzona, powstanie ścieżka rowerowa i oświetlenie. lada dzień ruszy procedura przetargowa – zdradza nam starosta Janusz Guzdek.
W ramach inwestycji mają zostać usunięte 103 drzewa, w miejsce których planuje się nasadzenie 140 oraz powstaną pasy zieleni i miejsce odpoczynku podróżnych.
Starostwo powiatowe będzie realizowało drugi etap przebudowy drogi Pieszyce-Bielawa. Dostanie W tym roku remont obędzie się prawdopodobnie bez zamykania drogi na kilka miesięcy na ten cel 3 mln zł dofinansowania od wojewody. W tym roku remont obędzie się prawdopodobnie bez zamykania drogi na kilka miesięcy – przewiduje starosta dzierżoniowski, Janusz Guzdek.
Przetarg zostanie ogłoszony prawdopodobnie na początku lutego. W minionym roku droga łącząca Pieszyce z Bielawą została przebudowana na długości ponad 2 km – od ul. Bielawskiej w Pieszycach do granic Bielawy. Do wykonania pozostał jeszcze odcinek o długości prawie 1,5 km.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o