Strona główna Dzierżoniów Hołd dla śp. mjr Krzysztofa Woźniaka

Hołd dla śp. mjr Krzysztofa Woźniaka

0
PODZIEL SIĘ

s4_krzysztof_wozniak_-_spotkanie_patriotyczne_

Dzierżoniowianin, który zginął w 2013 r. w czasie potyczki z rebeliantami w Afganistanie, był pierwszym poległym w misji bojowej żołnierzem GROM-u. 28 czerwca odsłonięto obelisk poświęcony Jego pamięci. Znajduje się on przy parku między ul. Piastowską i os. Różanym.

Major Krzysztof Woźniak mieszkał na os. Błękitnym. Choć ukończył Technikum Radiotechniczne, zawsze bardziej go pociągało wojsko. Ukończył Wyższą Szkołę Oficerską Wojsk Zmechanizowanych we Wrocławiu i trafił do I Brygady Pancernej w Wesołej. Na pierwszą misję wyjechał do Kosowa. W 2005 rozpoczął służbę w 10 Brygadzie Kawalerii Pancernej w Świętoszowie, a po dwóch latach został żołnierzem GROM-u.

Służba w tej elitarnej jednostce to niewątpliwie zaszczyt, ale też ciągłe obcowanie z największym niebezpieczeństwem. Kapitan Krzysztof Woźniak trafił do Afganistanu, gdzie zginął 23 stycznia 2013 r. prowadząc grupę szturmową do akcji przeciw fanatycznym przeciwnikom, w czasie próby zatrzymania groźnego terrorysty Abdula Rahmana.

„Był doskonałym dowódcą i z niejednej bojowej opresji wyprowadził nas cało” – tak wspominają poległego oficera, awansowanego pośmiertnie na stopień majora, jego żołnierze. Był pierwszym poległym w misji bojowej żołnierzem GROM-u. Miał 36 lat.

Źródło: UM Dzierżoniów

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o