Strona główna Dzierżoniów Jak ciekawy i kolorowy jest „Mikrokosmos”?

Jak ciekawy i kolorowy jest „Mikrokosmos”?

0
PODZIEL SIĘ

01.09.2011 Wroclaw Wroclawski Teatr Pantomimy spektakl pt. Mikrokosmos rez. Konrad Dworakowski foto Bartlomiej Sowa
01.09.2011 Wroclaw Wroclawski Teatr Pantomimy spektakl pt. Mikrokosmos rez. Konrad Dworakowski foto Bartlomiej Sowa

Przekona się o tym każdy, kto 10 lutego o godz. 18.00 wybierze się na spektakl Wrocławskiego Teatru Pantomimy im. Henryka Tomaszewskiego w Kinoteatrze „Zbyszek”. Przedstawienie o niepokornej Calineczce w reżyserii Konrada Dworakowskiego jest swobodną interpretacją popularnej baśni Hansa Christiana Andersena. Bilety na spektakl dla dzieci powyżej 6 lat kosztują 10 zł. 

Hans Christian Andersen napisał Calineczkę poszukując w dziecku, którego metaforą jest dwuipółcentymetrowa dziewczynka, dowodu bezbronności, posłuszeństwa, niewinności; wskazując jednocześnie ogromny wpływ świata zewnętrznego na to, co dzieje się z bohaterem. „Mikrokosmos” jest swobodną interpretacją tej popularnej baśni. Calineczka jest jedynie pretekstem do zderzenia się z podobnymi wątkami, ale na zasadach, które dyktuje w opowieści bohater ciekawy świata, silny i zdecydowany, dążący do tego, by być sobą i czuć się wolnym. Powodem tej swobodnej interpretacji jest chęć podjęcia dialogu ze stereotypem bohatera dziecięcego, sprowadzonego do postawy bezwolnej, pozbawionej charakteru i wpływu na własny los.

Autorem scenariusza i reżyserem spektaklu jest Konrad Dworakowski, a autorką scenografii i kostiumów – Maria Balcerek. Muzykę do spektaklu skomponował Piotr Klimek – autor muzyki symfonicznej, chóralnej, kameralnej i elektronicznej oraz twórca instalacji dźwiękowych.

Przedstawienie to część projektu Miasta w Ruchu, cyklu działań teatralno-edukacyjnych na Dolnym Śląsku. Aktorzy Wrocławskiego Teatru Pantomimy wraz z mieszkańcami m.in. Dzierżoniowa w dniach 1-4 lutego odkryją na nowo lokalne opowieści i legendy. Ich treść posłuży za punkt wyjścia do przygotowania ruchowej narracji przedstawienia, będącego efektem wspólnej pracy mimów oraz uczestników warsztatów organizowanych w czasie ferii. Pokaz powarsztatowy zaplanowano na 5 lutego na godz. 12.00. Zapisy na warsztaty w DOK-u, I piętro, pokój nr 4, tel. 74 64 64 629.

mikrokos plakat

Źródło: UM Dzierżoniów

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o