Strona główna 112 Mężczyźni zatrzymani za narkotyki

Mężczyźni zatrzymani za narkotyki

0
PODZIEL SIĘ

prochy 002

Policjanci z dzierżoniowskiej komendy wpadli na trop sprawców przestępczości narkotykowej. Łącznie zatrzymano 2 osoby pod zarzutem posiadania środków odurzających. Śledczy zabezpieczyli blisko 520 porcji handlowych amfetaminy, 170 marihuany oraz 90 tabletek extasy. Mężczyźni usłyszeli już zarzuty.

Pierwszy z zatrzymanych wpadł podczas kontroli drogowej 28 stycznia tuż przed godziną 19:00. W aucie, którym kierował 25-latek funkcjonariusze  ujawnili i zabezpieczyli marihuanę w ilości ponad 0,5 grama, która ukryta były w półce przednich drzwi. Dodatkowo mężczyzna posiadał przy sobie blisko 0,8 grama amfetaminy.

Kwadrans później dzierżoniowscy policjanci udali się do 24-letniego mieszkańca Dzierżoniowa, którego podejrzewali, że może być w posiadaniu środków odurzających i substancji psychotropowych. W toku przeszukania zajmowanych przez niego pomieszczeń mieszkalnych funkcjonariusze ujawnili znaczną ilość narkotyków m.in. 90 szt. tabletek extasy o wadze łącznej 23,14 g, 102,58 g amfetaminy i 33,41 g marihuany.

Przeprowadzone przez specjalistów badanie potwierdziło, że zabezpieczone substancje, to marihuana, amfetamina oraz tabletki extasy w ilości pozwalającej na uzyskanie niemal 800 porcji handlowych narkotyków.

Sprawa ma charakter rozwojowy, policjanci nie wykluczają kolejnych zatrzymań. W toku postępowania śledczy sprawdzają również, czy podejrzani zajmowali się handlem środkami odurzającymi. Za posiadanie narkotyków grozi kara do 3, a gdy przedmiotem przestępstwa jest ich znaczna ilość, nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Natomiast handel narkotykami zagrożony jest karą do 8 lat, a gdy w grę wchodzi ich znaczna ilość nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

prochy 001

Źródło: KPP w Dzierżoniowie
Oficer Prasowy
podinsp. Mariusz Furgała

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o