Strona główna Dzierżoniów Zdobądź 68 południk z zespołem Dagadana

Zdobądź 68 południk z zespołem Dagadana

0
PODZIEL SIĘ

DagaDana-001

Koncertujący na całym świecie zespół tym razem zabierze nas w muzyczną podróż po różnych rejonach Polski, Ukrainy a nawet Chin i Mongolii. Dagadana powraca z czwartym albumem studyjnym pt. „Meridian 68”. Zespół „Dagadana” tworzą znakomici muzycy z Polski i Ukrainy, biorący udział w wielu ważnych projektach muzycznych w kraju i za granicą: Daga Gregorowicz, Dana Vynnytska, Mikołaj Pospieszalski i Bartosz Mikołaj Nazaruk. Grupa współpracuje m.in. z Raz Dwa Trzy, Gabą Kulką, rodziną Pospieszalskich i wieloma innymi artystami.

 

Koncertujący na całym świecie zespół tym razem zabierze nas w muzyczną podróż po różnych rejonach Polski, Ukrainy a nawet Chin i Mongolii. Dagadana powraca z czwartym albumem studyjnym pt. „Meridian 68”. Zespół „Dagadana” tworzą znakomici muzycy z Polski i Ukrainy, biorący udział w wielu ważnych projektach muzycznych w kraju i za granicą: Daga Gregorowicz, Dana Vynnytska, Mikołaj Pospieszalski i Bartosz Mikołaj Nazaruk. Grupa współpracuje m.in. z Raz Dwa Trzy, Gabą Kulką, rodziną Pospieszalskich i wieloma innymi artystami. Specyfiką zespołu jest, prezentowana już od ośmiu lat, znakomita umiejętność łączenia elementów kultury ukraińskiej i polskiej za pomocą jazzu, elektroniki czy world music. Wschodni kierunek jest wynikiem spotkania niezwykłych muzyków Hassibagena (Mongolia) i AIYS Songa (Chiny) podczas trasy w Pekinie. Ich wspólne występy wzbudziły pragnienie zarejestrowania części materiału na nową płytę. Jedynym wspólnym językiem, jaki wszyscy znali, była muzyka.

 

Południk 68 to dokładnie połowa dystansu, jaki dzieli Poznań i Pekin. Stąd wziął się tytuł płyty. Pod względem muzycznym „Meridian 68” jest najbardziej etnicznym materiałem w dorobku Dagadany. Zawiera utwory inspirowane muzyką ludową Wielkopolski, Kurpiowszczyzny, melodiami ukraińskimi i łemkowskimi, a nawet jedną piosenkę po chińsku. Chcesz je usłyszeć na żywo? Przyjdź na koncert w DOK-u 21 lutego o godz. 18.00. Bilety na koncert kosztują 30 zł w przedsprzedaży i 40 zł w dniu koncertu. Można je nabyć w DOK-u lub przez stronę www.dok.pl w zakładce KUP BILET.

DagaDana plakat

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o