Strona główna Dzierżoniów Lutowe propozycje TOZD-u

Lutowe propozycje TOZD-u

0
PODZIEL SIĘ

tozd_luty

Wykłady o historii, literaturze, sztuce i medycynie, wyjazd do Teatru Muzycznego i Muzeum Przyrodniczego – to lutowe propozycje Towarzystwa Oświatowego Ziemi Dzierżoniowskiej. Wstęp na spotkania jest wolny.

3 lutego o godz. 16.00 wykład nt. „Dlaczego Rzeczypospolita nie stała się mocarstwem kontynentalnym – polityka dynastyczna Jagiellonów a polski interes narodowy” wygłosi w Muzeum Miejskiego przy ulicy Świdnickiej 30 w Dzierżoniowie Janusz Maniecki.

4 lutego o godz. 15.00 TOZD zaprasza do Miejsko-Powiatowej Biblioteki Publicznej im. K. Kamila Baczyńskiego w Dzierżoniowie, Rynek 2, na wykład Janiny Weretki-Piechowiak pt. ”Obszary snu w literaturze pięknej, od mitów do Śpiącej królewny”.

6 lutego zaplanowano wyjazd do Teatru Muzycznego Capitol we Wrocławiu na spektakl „Rat Pack czyli Sinatra z kolegami”, a 20 lutego – wyjazd do Muzeum Przyrodniczego we Wrocławiu.

Na miejscu, w sali konferencyjnej na II piętrze DOK-u, o malarstwie Młodej Polski opowie za to 11 lutego o godz. 16.00 Krystyna Czekaj, a 18 lutego o tej samej godzinie – porad „To i owo o lekach” udzieli farmaceutka Emilia Krupa.

24 lutego o godz. 16.00 w Muzeum Miejskim przy ulicy Świdnickiej 30 w Dzierżoniowie wykład „Bracia Morawscy na ziemi dzierżoniowskiej” wygłosi Arnold Kordasiewicz.

25 lutego na godz. 16.00 TOZD zaprasza ponownie do Dzierżoniowskiego Ośrodka Kultury. Tym razem dr Małgorzata Różewicz wygłosi wykład „Co to właściwie jest ten gender?”

Źródło: UM Dzierżoniów

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o