Strona główna Dzierżoniów Koncertowy hit w Dzierżoniowie

Koncertowy hit w Dzierżoniowie

0
PODZIEL SIĘ

włodek pawlik trio aaa

Jedynego polskiego artystę nagrodzonego Grammy Award mieszkańcy będą mogli zobaczyć i posłuchać już 12 marca. Światowej sławy muzyk wystąpi ze swoją grupą Włodzimierz Pawlik Trio.

Ostatnie miesiące w kulturze są naprawdę wyjątkowe. Niedawno w Dzierżoniowie wystąpił czeski bard Jaromír Nohavica, a już niebawem na deskach kinoteatru swój kunszt zaprezentuje święcący światowe triumfy Włodzimierz Pawlik. Dla każdego fana jazzu to dziś jedno z największych nazwisk tej szlachetnej muzyki.

Jego album Night in Calisia w 2014 roku zdobył Nagrodą Grammy w kategorii „najlepszy album dużego zespołu jazzowego”. W Polsce płyta ma w status platynowej. Jak magiczny jest to album, wie każdy, kto po niego sięgnął. Na koncercie w Dzierżoniowie usłyszymy głównie utwory z najnowszego albumu Włodzimierz Pawlik Trio – America.

Na niezwykły koncert zapraszamy 12 marca. Bilety do nabycia tutaj.

Włodzimierz Pawlik wg Wikipedii – polski kompozytor, pianista jazzowy i pedagog. Kompozytor i wykonawca kilkunastu autorskich płyt z muzyką jazzową, autor muzyki filmowej i teatralnej. Od lat 90. lider Włodek Pawlik Trio – zespołu, w którym gościł wiele znakomitości polskiego i światowego jazzu. Włodek Pawlik Trio, wspólnie z Filharmonią Kaliską i Randy Breckerem, zdobył nagrodę Grammy w kategorii Best Large Jazz Ensemble Album. Jest autorem muzyki do filmów Wrony i Pora umierać Doroty Kędzierzawskiej oraz Rewers Borysa Lankosza. Za muzykę do Rewersu otrzymał nagrodę w konkursie głównym w kategorii „Nagrody indywidualne” 34. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, za najlepszą muzykę do filmu. Skomponował ścieżkę muzyczną do międzynarodowych produkcji: Nightwatching Petera Greenawaya i Within the whirlwind w reżyserii Marleen Gorris.

Fot: Facebook – Włodek Pawlik

Źródło: UM Dzierżoniów

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o