Strona główna Dzierżoniów Puchar Polski Masters w Pływaniu

Puchar Polski Masters w Pływaniu

1
PODZIEL SIĘ

WP_20160213_16_38_40_Pro

Dnia 13.02.2016 roku, w Poznaniu, odbył się Puchar Polski – XVI Otwarte Integracyjne Mistrzostwa Wielkopolski w Pływaniu w kategorii Masters. W rywalizacji udział wzięło ponad 220 zawodników z 55 klubów. W barwach klubu MKS 9 startowali: Zuzanna Pisarska, Ewelina Gutkowska, Piotr Gołębiowski, Krzysztof Pawlaczek i Piotr Kuszka.

Zuzanna Pisarska, w swojej kategorii wiekowej, zdobyła dwa złote medale na dystansach 50m stylem grzbietowym (32,67) i 50m stylem motylkowym (30,12) a czasy, które uzyskała, są nowymi rekordami Polski.

Ewelina Gutkowska, w swojej kategorii wiekowej, zdobyła dwa medale, złoty na dystansie 100m stylem zmiennym (1:19,00) i srebrny na dystansie 50m stylem dowolnym (30,62).

Piotr Gołębiowski, w kategorii wiekowej 25-29 lat, zdobył brązowy medal na dystansie 50m stylem motylkowym (30,11). Dystans 100m stylem zmiennym, z czasem 1:12,27, zakończył na czwartej pozycji.

Krzysztof Pawlaczek, w kategorii wiekowej 30-34 lat, zdobył brązowy medal na dystansie 50m stylem klasycznym (34,74).

Piotr Kuszka, w kategorii wiekowej 35-39 lat, uzyskał czwarty czas zawodów na dystansie 200m stylem klasycznym (3:22,39). Dystans 50m stylem klasycznym (39,02) zakończył na ósmym miejscu.

Sztafeta mieszana, na dystansie 4x100m stylem zmiennym, w składzie: Zuzanna Pisarska, Krzysztof Pawlaczek, Piotr Gołębiowski i Ewelina Gutkowska, wywalczyła srebrny medal uzyskując czas (4:55,76).

Czasy uzyskane przez zawodników są ich nowymi rekordami życiowymi. Gratulujemy sukcesów!