Strona główna slider Pary zakochały się w ekojeździe

Pary zakochały się w ekojeździe

0
PODZIEL SIĘ

Walentynki 2016 BK (23) (1024x680)

Pierwsze szkolenie w ramach tegorocznej akcji „Bezpieczny Kierowca” za nami. Na początek Akademia Bezpiecznej Jazdy postawiła na kurs dla par. Dokładnie w Walentynki zakochani szlifowali swą technikę za kółkiem i przyswajali podstawy ekojazdy. Niedzielne spotkanie na placu manewrowym pod fabryką Toyoty wyłoniło pierwszych finalistów akcji. Zwycięzcą rywalizacji został Jakub Borek, a najlepszą parą okazali się Piotr Łuszczyk i Ewelina Chilińska – Łuszczyk.

W miniony, romantyczny weekend aż 10 par postawiło na swoje bezpieczeństwo za kółkiem i swój czas poświęciło na doskonalenie jazdy. Przypomnienie podstaw udzielania pierwszej pomocy, zwrócenie uwagi na zmiany w przepisach o ruchu drogowym, zasady ekojazdy, a także praktyczne rady instruktorów to najcenniejsze, co kursanci wynieśli z dwudniowego spotkania z Akademią Bezpiecznej Jazdy Piotra Starczukowskiego.

-Akcję obserwowałem w mediach od dawna i zawsze chciałem wziąć w niej udział– mówi Jakub Borek, który na szkolenie zabrał swoją „drugą połówkę”, czyli Angelikę Mulawę. – Fajnie też, że udało nam się wziąć udział w szkoleniu w Walentynki, bo ten dzień mogliśmy spędzić niebanalnie i z pożytkiem. Taki instruktaż z jazdy przydaje się każdemu kierowcy. Inaczej i lepiej, kiedy na naszą jazdę spojrzy profesjonalista, niż znajomy, który choć ma większe doświadczenie, to niestety może czasem powielać błędy i zgubne rutynowe zachowania – dodaje zwycięzca pierwszej konkursowej rywalizacji w tegorocznych eliminacjach.

Spośród 20 osób, które swe umiejętności podnosiło w miniony weekend na placu pod fabryką Toyoty, ostatecznie o tytuł „Bezpiecznego Kierowcy 2016″ walczyć będą: Jakub Borek, Piotr Łuszczyk, Paweł Szlędak, Weronika Jarocińska, Ewelina Chilińska – Łuszczyk oraz Natalia Wiśniewska. Następni finaliści wyłaniani będą sukcesywnie, podczas kolejnych edycji szkoleń. Najbliższe zaplanowane jest na 6 marca 2016r. Wezmą w nim udział same panie, bo to już tradycyjny prezent od Akademii Piotra Starczukowskiego z okazji Dnia Kobiet. Z kolei panowie do akcji będą mogli dołączyć na początku kwietnia. Następnie w planie są szkolenia dla pracowników Toyoty. Aby wziąć udział w„Bezpiecznym Kierowcy” trzeba posiadać prawo jazdy kategorii „B” i wypełnić formularz na stronie www.bezpieczny-kierowca.pl. Lista uczestników zakwalifikowanych do szkoleń będzie ustalana na podstawie daty otrzymania prawa jazdy – im młodszy stażem kierowca, tym większe szanse.

Podczas 11. edycji konkursu i akcji „Bezpieczny Kierowca” jej organizatorzy, czyli Akademia Bezpiecznej Jazdy Piotra Starczukowskiego, Toyota Motor Manufacturing Poland oraz Votum S.A. skupiają się przede wszystkim na dokształcaniu kierowców o małym doświadczeniu drogowym.

– Na plac manewrowy zapraszamy przede wszystkim osoby młode i te, które od niedawna mają prawo jazdy – mówi Piotr Starczukowski, inicjator kampanii „Bezpieczny Kierowca”. – Jak pokazują statystyki, to właśnie ta grupa ma największe trudności we właściwej ocenie ryzyka i zagrożeń na drodze. Ponadto właśnie u takich u osób chcemy wypracować dobre nawyki i wpoić zasady ekojazdy, które mam nadzieję będą procentowały przez całą dalszą jazdę – wyjaśnia.

WIĘCEJ SZCZEGÓŁÓW: www.bezpieczny-kierowca.pl

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o