Strona główna Bielawa Dzień Tańca

Dzień Tańca

0
PODZIEL SIĘ

DSC_0156

W dniu dzisiejszym w Sportowym Przedszkolu Niepublicznym w Bielawie obchodziliśmy „Dzień Tańca” i z racji tego wydarzenia gościliśmy trzy szkoły tańca : Szkołę Tańca Towarzyskiego „Kuba Dance Studio”, Stowarzyszenie Kultury Fizycznej „BWA Breakers” oraz Zespół Pieśni i Tańca „Poloneziaki”.
Imprezę rozpoczął występ naszych przedszkolnych Cheerleaderek, a po nim prezentowali się instruktorzy wraz ze swoimi podopiecznymi. Pierwsze do boju ruszyły dzieci ze szkoły tańca pana Jakuba Karpierza, którzy zaprezentowali przedszkolakom trzy style tańca towarzyskiego: Salsa, cha-cha, jive. Po tej prezentacji pan Kuba zaprosił do występu dzieci, które uczęszczają na jego zajęcia w naszym przedszkolu. Przedszkolaki miały możliwość pokazania czego nauczyły się do tej pory. Oczywiście reszta dzieci też nie siedziała bez ruchu, gdyż pan Kuba zaprosił wszystkich do wspólnej zabawy pokazując do muzyki proste kroki taneczne, które dzieci naśladowały.
Zupełnie inny styl tańca pokazali nam podopieczni Pana Grzegorza Gniweckiego z „BWA Breakers”, a mianowicie breakdance. Ale zanim to nastąpił Pan Grzegorz rozruszał całą salę prostymi krokami breakdance’a, pokazując, że każdy ma w sobie energię i może tańczyć. Dzieci, które uczęszczają do „BWA Breakers” pokazali nam taniec bardzo żywiołowy, wymagający trudnych figur i bardzo rozciągniętego ciała, a zarazem taki, w którym można wykazać się ciekawą ekspresją ruchową. O tym przekonały się dzieci uczęszczające na zajęcia breakdance w przedszkolu, chętne i odważne pokazały, czego uczą się z Panem Grzegorzem. Oprócz dzieci z Panem Grzegorzem przybyli też dorośli, którzy uprawiają ten styl taneczny a znani są nie tylko w Polsce.
Ostatni prezentowali się „Poloneziaki”, którzy przedstawili zupełnie inny od poprzedników, a jakże ważny dla naszej kultury, taniec ludowy. Dzieci, które przybyły ze Spółdzielczego Centrum Kultury w Bielawie, z panią Sabiną Radziemską zarówno tańczyły jak i śpiewały, a połączyć te dwie dziedziny
z pewnością nie jest łatwo. Duża uwagę zwróciły też ciekawe, ludowe stroje w jakich występowały dzieci. Również z Poloneziakami mogliśmy wspólnie potańczyć proste kroki taneczne i wspólnie się bawić.
Wszyscy goście ogromnie zainteresowali przedszkolaków, które oglądały występy z wielkim zaciekawieniem i biły gromkie brawa. Na pewno każde
z naszych dzieci odnalazłoby siebie w którymś prezentowanym stylu. Tym bardziej, że kilkoro z występujących dzieci to absolwenci naszego przedszkola.

Za przyjęcie zaproszenia do naszego przedszkola i wspólną zabawę instruktorzy otrzymali podziękowania oraz odznaki „Przyjaciela Przedszkola”, natomiast dzieci, które poświęciły swój szkolny czas, aby przybyć do młodszych kolegów i koleżanek, aby zaszczepić w nich wolę tańca otrzymały rożki obfitości, pełne zdrowia i słodkości.
Jeszcze raz gorące podziękowania.
nauczycielka mgr Justyna Grzesiak


Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o