Strona główna 112 Policjanci zlikwidowali linię produkcyjną metaamfetaminy

Policjanci zlikwidowali linię produkcyjną metaamfetaminy

0
PODZIEL SIĘ

Zatrzymane dwie osoby, zlikwidowana linia produkcyjna, zabezpieczone komponenty do produkcji narkotyków oraz ujawniona marihuana – to efekt działań przeprowadzonych wspólnie przez policjantów z Wrocławia i Kłodzka. Funkcjonariusze wstępnie ustalili, że od ubiegłego roku wykorzystując tą linię wyprodukowano około kilograma metaamfetaminy o wartości rynkowej 200 tysięcy złotych. Za wytwarzanie narkotyków w znacznej ilości grozi kara nawet do 15 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z wrocławskiej komendy wojewódzkiej zajmujący się na co dzień zwalczaniem przestępczości narkotykowej wspólnie z funkcjonariuszami z Kłodzka zlikwidowali linię produkcyjną bardzo silnego narkotyku – metaamfetaminy. Działania miały miejsce 11 maja br. na terenie gminy Kłodzko. Profesjonalna linia znajdowała się w pomieszczeniach, w najmowanym przez 39-letniego mężczyznę budynku.

Funkcjonariusze w trakcie realizacji czynności służbowych ujawnili kilkadziesiąt gram suszu roślinnego oraz komponenty do produkcji metaafetaminy. Policjanci wstępnie ustalili, że zatrzymany od ubiegłego roku wyprodukował około 1 kilograma metaamfetaminy o wartości rynkowej 200 tysięcy złotych.

W związku ze sprawą zatrzymano 39-latka oraz 42-letnią kobietę. Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności przestępczego procederu.

Przypomnijmy, że za wytwarzanie narkotyków, gdy przedmiotem produkcji jest znaczna ilość środków odurzających, grozi kara nawet do 15 lat pozbawienia wolności.


Źródło: KPP w Kłodzku
Oficer Prasowy
podinsp. Wioletta Martuszewska

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o