Strona główna Bielawa Adrenalina to nie wszystko

Adrenalina to nie wszystko

0
PODZIEL SIĘ

BGM_logo

– Pisk opon i ryk silników to nie wszystko – mówi Szymon Mazur, członek zarządu Stowarzyszenia Bielawska Grupa Motosport. – Jest jeszcze druga strona naszej działalności, strona działalności społecznej, niezwykle ważna i równie istotna.

W ostatnim czasie w lokalnych i tematycznych mediach pojawia się sporo informacji dotyczących udziału zawodników Bielawskiej Grupy Motosport w amatorskich zawodach typu KJS czy rajdy samochodowe. Nie jest to jednak jedyny cel, jaki założyło sobie w swej działalności stowarzyszenie. – Bielawska Grupa Motosport powstała w 2014 roku z inicjatywy pasjonatów sportów motorowych z terenu całego powiatu dzierżoniowskiego – informuje Szymon Mazur. – Grupa skupia w swoich szeregach zarówno aktywnych zawodników, jak i sympatyków sportów motorowych, którzy podczas różnych imprez, nie tylko motoryzacyjnych, angażują się między innymi w zadania organizacyjne. Często są to osoby, których nazwisk w relacjach z imprez się nie wymienia, ale te imprezy tak naprawdę bez nich nie odbyłyby się. I w tym miejscu chcę bardzo im podziękować za zaangażowanie i olbrzymi wkład pracy, jaki wnoszą w działalność BGM.

Za główny cel członkowie Bielawskiej Grupy Motosport stawiają sobie integrację środowiska, propagowanie sportów motorowych, organizację imprez oraz przybliżanie dzieciom i młodzieży sportów, motoryzacji, jak i bezpieczeństwa w zachowaniu na drodze. – Chcemy pokazać, że nie każdy kierowca rajdowy to wariat, że nie każdy samochód, którego silnik pracuje nieco głośniej od cywilnego samochodu, to zagrożenie i niebezpieczeństwo. Dlatego uczestniczymy w wielu wydarzeniach społecznych, charytatywnych, gdzie zapraszamy do oglądania naszych samochodów, zapraszamy do przejechania się za drobną opłatą, która przeznaczana jest na cele charytatywne. Takie właśnie działanie odbyło się chociażby podczas ostatniej niedzieli, 15 maja 2016 r. w Piławie Górnej podczas pikniku rodzinnego, gdzie zbierane były pieniądze na zakup leków dla ciężko chorej dziewczyny.

To oczywiście nie jedyne działanie społeczne członków BGM. W tym roku angażowali się jeszcze m.in. w Festyn OSP w Grodziszczu i w Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy w Dzierżoniowie. W poprzednich latach zabezpieczali trasę I Maratonu MTB w Pieszycach, uczestniczyli w obchodach Dnia Dziecka w Publicznym Przedszkolu nr 4 w Bielawie i w Stowarzyszeniu Świętej Agnieszki w Bielawie, Pikniku rodzinnym w Uciechowie i zorganizowali motoryzacyjnego Mikołaja w Domu Dziecka w Pieszycach. Uczestniczyli nawet w weselnej sesji fotograficznej. Dziś członkowie Bielawskiej Grupy Motosport przygotowują się do kolejnych działań. W dniach 13 i 14 sierpnia na terenie powiatu dzierżoniowskiego chcą zorganizować 2 Rajd Bielawa, w piątek 20 maja będą pomagać w organizacji wyścigu rowerowego dla przedszkolaków w Bielawie, a w najbliższy weekend zapraszają wszystkich do Świdnicy, gdzie odbędzie się Samochodowy Piknik Rodzinny. – Wspólnie ze Stowarzyszeniem Świdnickich Mam „Mamy co kochamy”, Car for friend, sklepem internetowym „Julka”, a także Urzędem Miejskim w Świdnicy, chcemy pokazać jak bezpiecznie przewozić dzieci w samochodach, jakie wybierać i jak montować foteliki samochodowe oraz jak wybrać i kupić dobre używane auto – zachęca Szymon Mazur. – Dla odwiedzających czekają konkursy, loteria fantowa, mały poczęstunek i inne atrakcje, a wstęp jest oczywiście wolny. Piknik zaplanowany został na sobotę 21 maja przy ulicy Bystrzyckiej 12 w Świdnicy. Początek o godzinie 11:00.
Wszystkie działania Stowarzyszenia Bielawska Grupa Motosport – te sportowe, społeczne oraz opisy załóg i wiele więcej informacji, znajdziecie na stronie www.bgmsport.pl oraz na naszym facebooku www.facebook.com/bgmsportpl.

Video:

https://www.youtube.com/watch?v=PWwTFqn-Xis

 

 

Fot.:

1

1 – Fot.: Bartosz Jagielnicki – Festyn rodzinny w Piławie Górnej

2

2 – Fot.: Kacper Pruchnicki – Festyn OSP w Grodziszczu

3

3 – Fot.: Stowarzyszenie PASJONAT – Zawody MTB w Pieszycach

4

4 – Fot.: A. Idzi – Dzień Dziecka w stowarzyszeniu św. Agnieszki w Bielawie

 

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o