Strona główna Bielawa Kolej wraca do Bielawy?

Kolej wraca do Bielawy?

0
PODZIEL SIĘ

Jest duża szansa, że po wielu latach pociąg znów wjedzie do Bielawy. Mogłoby się to stać już 19 sierpnia czyli w dzień rozpoczęcia festiwalu Regałowisko. Koleje Dolnośląskie, miasto Bielawa oraz Stowarzyszenie Turystyczne Gmin Gór Sowich, chcą bowiem wykorzystać święto muzyki reggae do wsparcia działań na rzecz reaktywacji połączenia Wrocław-Dzierżoniów-Bielawa. Według założeń proces ten zapoczątkowałby pociąg specjalny, który dowiózłby pasażerów do stacji Bielawa Zachodnia na festiwal Regałowisko.

IMG_6617

31 maja w Urzędzie Miejskim odbyło się spotkanie w tej sprawie. Podczas rozmów obecni byli między innymi: przedstawiciele Kolei Dolnośląskich – prezes zarządu Piotr Rachwalski, naczelnik działu przewozów Bogusław Molecki oraz specjalista ds. promocji i marketingu Katarzyna Odrowska, prezes Stowarzyszenia Turystycznego Gmin Gór Sowich Marek Chmielewski, a także przedstawiciel Urzędu Miejskiego w Dzierżoniowie Zygmunt Kuc. Władze Bielawy reprezentowali burmistrz Piotr Łyżwa i zastępca burmistrza Witold Marek Runowicz.

W trakcie rozmów ustalono zakres prac porządkowych, jakie należy wykonać na terenie bielawskiego torowiska. Według informacji przekazanych przez Koleje Dolnośląskie wynika, że ponad 6 kilometrowe torowisko jest kompletne i znajduje się w dobrym stanie. Wymaga jednak gruntownego oczyszczenia i drobnych napraw. O tym czy ostatecznie pociąg zawita w Bielawie 19 sierpnia dowiemy się już pod koniec lipca.

Spotkanie, które odbyło się 31 maja było efektem porozumienia, które samorządy zrzeszone w Stowarzyszeniu Turystycznym Gmin Gór Sowich podpisały w styczniu 2016 roku z Kolejami Dolnośląskimi, w sprawie uruchomienia połączenia kolejowego do Bielawy.

Źródło: UM Bielawa

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o