Strona główna Bielawa BKS SWIM TEAM BIELAWA z wizytą w Aquacity Poprad

BKS SWIM TEAM BIELAWA z wizytą w Aquacity Poprad

0
PODZIEL SIĘ

IMAG5120

Poprzedni weekend piętnastoosobowa ekipa Swim Team Bielawa wyruszyła do Popradu i Zakopanego na wyprawę do partnerskiego klubu Aquacity . Przyjaźń zaczęła się kilka lat temu na World Sport Festival we Wiedniu i trwa do tej pory. Tym razem na wyprawę wyruszyli najmłodsi pływacy z naszego klubu. Najmłodszy uczestnik to sześciolatek a większość z zawodników nie ukończyła dziesiątego roku życia . Prawie 500 kilometrowa trasa wiodła pomiędzy miastami Republiki Czeskiej (Opawa, Ostrawa, Czeski Cieszyn) oraz przez Słowację (Żylina, Martin, Liptowski Mikulasz) . Powrotna droga prowadziła przez Tatry i przejście graniczne Łysa Polana oraz Zakopane i Wadowice . Jeżeli chodzi o sam Poprad to dzieci mogły zapoznać się z 50-cio metrowym basenem oraz kompleksem rekreacyjnym z wodami termalnymi. Zabawy oraz wrażeń było naprawdę sporo. Takie wyjazdy motywują dzieciaki do uprawiania dyscypliny sportowej jaką jest pływanie sportowe , integrują nas z ekipami z innych krajów (dodam iż Ekipa Swim Team przyjaźni się z Neratovice k/Pragi – Czechy + dwa kluby z Budapesztu – Węgry oraz kilka polskich miast takich jak Bielsko Biała czy Ciechanów) oraz dają możliwość poznania środowiska lokalnego. Dodatkowym atutem takich wyjazdów jest walor turystyczny , gdyż są to miejscowości malowniczo położone wzdłuż łańcucha górskiego jakim są Tatry. Takiego wyjazdu nie mogło by być gdyby nie dotacja z powiatu dzierżoniowskiego . Kwota jaką otrzymaliśmy jest dużym wsparciem dla naszego klubu . Z tego miejsca należy gorąco podziękować za pomoc w realizacji zadania. .
Projekt współfinansowany ze środków powiatu dzierżoniowskiego a temat zadania jest :
Organizacja przygotowań i uczestnictwa dzieci i młodzieży reprezentującej powiat w imprezach wojewódzkich, ogólnopolskich i międzynarodowych
BIELAWSKIEGO KLUBU SPORTOWEGO SWIM TEAM BIELAWA
Mamy nadzieję iż wyjazdy do Popradu na stałe wpiszą się w harmonogram wyjazdów Bielawskiego Klubu Sportowego, gdyż jest to impreza, która umożliwia kontakt z pływakami z innych krajów takich jak Słowacja , Węgry czy Czechy.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o