Strona główna Dzierżoniów Własne biuro rachunkowe dzięki wsparciu PUP

Własne biuro rachunkowe dzięki wsparciu PUP

0
PODZIEL SIĘ

dotacje_EwaSlabosz

Ewa Słabosz od ponad pół roku jest szefową własnego biura rachunkowego eFKa, które założyła z pomocą bezzwrotnej dotacji na rozpoczęcie działalności gospodarczej z PUP. Dziś żałuje tylko, że na ten krok zdecydowała się dopiero po 20 latach pracy dla innych, a nie dziesięć lat wcześniej.
– Księgowość to moja pasja, dlatego decyzja o otwarciu swojego biura to spełnienie moich marzeń. Dotacja z PUP pozwoliła mi je wyposażyć w niezbędny sprzęt z oprogramowaniem oraz meble. Bez tych środków byłoby mi ciężko wystartować – mówi Ewa Słabosz, która prowadzi małe, kameralne biuro na osiedlu Różanym w Dzierżoniowie.
Pani Ewa skorzystała ze środków na dotacje w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego (RPO WD), czyli dla osób powyżej 30. roku życia.
Nie ukrywa, że rynek lokalny jest mocno nasycony biurami rachunkowymi, ale powoli, małymi kroczkami jej firma rozwija się. – Jestem otwarta, elastyczna i mobilna. Jeśli jest potrzeba podjechać po dokumenty do klienta, to nie jest to dla mnie problem. Jeśli klientowi nie pasują godziny funkcjonowania biura – przyjść dla niego w innych godzinach, to też żadna przeszkoda. Odbieram telefony do klientów także poza godzinami pracy biura. Moi klienci to cenią i mam nadzieję, że sukcesywnie będzie ich przybywać. Żałuję, że z decyzją pójścia na swoje czekałam tak długo. Gdybym otworzyła własne biuro dziesięć lat temu, na pewno byłoby mi łatwiej, bo rynek był mniej nasycony taki usługami – mówi właścicielka biura rachunkowego.
Pani Ewa zachęca inne osoby do sięgania po dotacje na rozpoczęcie działalności gospodarczej, którymi dysponuje PUP. Można uzyskać nawet 20 tys. zł na rozkręcenie własnego biznesu. Wszystkie osoby bezrobotne, które mają pomysł na swoją firmę, zapraszamy do kontaktu z Doradcami Klienta w PUP. Więcej o dotacjach można też przeczytać na stronie internetowej PUP: dzierzoniow.praca.gov.pl.

Źródło: Powiatowy Urząd Pracy w Dzierżoniowie

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o