Strona główna ddz24-tv Co będzie dla Ciebie najlepsze?

Co będzie dla Ciebie najlepsze?

0
PODZIEL SIĘ

Bezpieczeństwo, stabilność cen, komfort użytkowania i ochrona środowiska – to najważniejsze korzyści z przyłączenia się do sieci ciepłowniczej. Jak sprawdzić czy decyzja, którą podejmuje coraz więcej mieszkańców, będzie dla nas korzystna?

Za najbardziej ekonomiczne uznawaliśmy do niedawna ogrzewanie indywidualne. Dziś ten trend jest w odwrocie. Tylko w ostatnich trzech latach kilkuset mieszkańców Dzierżoniowa zadecydowało o przyłączeniu lub ponownym przyłączeniu się do sieci ciepłowniczej. Z takich usług coraz chętniej korzystają też przedsiębiorcy i instytucje. Do takiego rozwiązania swoich mieszkańców namawia coraz więcej miast. Dlaczego to się opłaca?

Nawet jeśli jesteśmy przyzwyczajeni do tego, w jaki sposób ogrzewamy dziś swoje mieszkanie i ile za nie płacimy, warto przeanalizować to w dłuższym okresie czasu.

– Taką możliwość oferujemy mieszkańcom za darmo – bezpłatnie przygotujemy ofertę. W przystępny sposób wyjaśniamy też wszystkie aspekty związane z kosztami ciepła. Nasza oferta jest szczególnie atrakcyjna w lokalach i budynkach sąsiadujących z istniejącą
siecią – zapewnia Sławomir Kopcio z Zakładu Energetyki Cieplnej w Dzierżoniowie.

Kolejnym po ekonomii ważnym czynnikiem przemawiającym za siecią ciepłowniczą jest komfort i bezpieczeństwo. Korzystając z sieci dostęp do ciepła mamy przez cały rok i tylko od nas zależy kiedy chcemy włączyć ogrzewanie.

– Wszystkie sprawy techniczne leżą po stronie naszej firmy, a nasz klient nie musi się o nic martwić. Jako dystrybutor ciepła spełniamy wyśrubowane i wciąż rosnące normy, warto również pamiętać, że wszelkie ewentualne zmiany w cenie muszą uzyskać zgodę Urzędu Regulacji Energetyki – zapewnia Sławomir Kopcio.

Sprawa gorącej wody prosto z kranu jest o tyle oczywista, że trudno znaleźć kogoś, kto chciałaby wrócić do ogrzewania bieżącej wody „junkersem”, m.in. dlatego, że ryzyko związane z zagrożeniem zatrucia tlenkiem węgla spada do zera.

– Jednym z głównych celów ekologicznych Dzierżoniowa jest ograniczenie tzw. „niskiej emisji”, a w szczególności ograniczenie emisji pyłów. Monitoring zanieczyszczenia powietrza wskazuje na znaczący wzrost zanieczyszczeń w okresie grzewczym. Największy udział w emisji pyłów mają indywidualne systemy grzewcze oparte na węglu. Inwestycjami, które mogą ograniczyć emisję zanieczyszczeń, jest zmiana sposobu ogrzewania z węglowego na inne, np. gazowe, a także podłączenie się do sieci ciepłowniczej, które całkowicie eliminuje punktowe zanieczyszczeni powietrza z danej nieruchomości – mówi ekolog miejski Krzysztof Nawrot.

Rozpatrując decyzję o wyborze sposobu ogrzewania warto zerknąć na załączoną mapkę. Kolorem zielonym zaznaczono na niej te budynki, które bez większych kosztów można szybko wpiąć do systemu ciepłowniczego.

MAPA SIECI CIEPŁOWNICZEJ (jpg 2,79 MB)

Z dziesięciu najbardziej zanieczyszczonych miast w Europie aż sześć jest w Polsce. Są to: Kraków, Nowy Sącz, Gliwice, Zabrze, Sosnowiec i Katowice.

12 najbardziej zanieczyszczonych miast w Polsce (średnioroczny poziom B[a]P) – norma 1 ng/m3: Nowa Ruda – 17 ng/m3, Opoczno – 15 ng/m3, Nowy Sącz – 15 ng/m3, Rybnik – 12 ng/m3, Sucha Beskidzka – 11 ng/m3, Proszowice – 10,0 ng/m3, Tomaszów Mazowiecki – 9,8 ng/m3, Godów – 9,6 ng/m3, Zakopane – 9,1 ng/m3, Zabrze – 8,7 ng/m3, Otwock – 8,0 ng/m3, Rabka Zdrój – 8,1 ng/m3.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o