Strona główna Bielawa IV Sowiogórski Maraton Rowerowy – wyniki

IV Sowiogórski Maraton Rowerowy – wyniki

0
PODZIEL SIĘ

sowiogorski_maraton_rowerowy_018137

W niedzielę 3 lipca  na terenie OWW Sudety stawili się miłośnicy i sympatycy kolarstwa  górskiego MTB. W tym roku ok. 300 kolarzy wystartowało w IV Sowiogórskim  Maratonie Rowerowym, III Pucharu Strefy MTB Sudety 2016.
Zawodnicy rywalizowali na trzech dystansach tj. Trasa Rodzinna – 5 km, MINI – 25 km oraz MEGA 44 km. Na starcie oprócz zawodników z „naszego terenu„ (Bielawa, Pieszyce, Dzierżoniów i okolice) stawili się  również zawodnicy MTB m. in. z Wrocławia, Wałbrzycha, Kłodzka, Jeleniej Góry, Walimia, Głuszycy, Oławy, Kudowy Zdrój.
Na dystansie MINI wystartowało 167 zawodników i 18 zawodniczek. Na dystansie MEGA rywalizowało 71 zawodników i 7 zawodniczek. Na trasie rodzinnej sklasyfikowano łącznie 32 zawodników i zawodniczek.
Zwycięzcą zawodów na dystansie MEGA wśród panów został Karol Rożek z AGH Cycling Team Kraków, a wśród pań Michalina Ziółkowska z Vw Samochody Użytkowe MTB Team Bielany.
Dystans MINI wygrał Bartosz Łysak z Cranberry Team Jedlina Zdrój a najlepszą zawodniczką na tym dystansie została Anna Michalak- Warżała z Pm Rider Team Wrocław.
Najlepszy Bielawianin Wojtek Karpierz z Dream-Bike Bielawa zajął 2 miejsce na dystansie MINI, a na w MEGA Jacek Sury z Lincoln Electric Bester Bike Team Bielawa uplasował się na 14 miejscu.
Na dystansie rodzinnym I miejsce zajęła Drużyna Staniak w składzie ( Konrad Staniak, Błażej Staniak, Łukasz Staniak). Organizator przygotował również trasy dla najmłodszych miłośnikach dwóch kółek. Dla nich zorganizowano wyścigi dla 5, 7 i 10-cio latków. Jak co roku były to wyścigi z największym i najgłośniejszym dopingiem kibiców. Wszystkie startujące dzieci otrzymały pamiątkowe medale, dyplomy i słodkie upominki od organizatora.
W ramach IV Sowiogórskiego Maratonu Rowerowego rozegrano także IV Mistrzostwa MTB LINCOLN ELECTRIC. Na dystansie MINI zwyciężył Artur Marzec, drugie miejsce wywalczył Marcin Dąbrowski, a miejsce trzecie zdobył Mateusz Mrzygłód. Na dystansie MEGA – pierwsze miejsce Jacek Sury, drugie Witold Węglarz, a trzecie Sebastian Balsam. Wśród kobiet na dystansie MINI pierwsze miejsce zajęła Joanna Bagińska, drugie miejsce Małgorzata Kołyszko. Na dystansie MEGA pierwsze miejsce wywalczyła Alicja Kaucka, drugie miejsce Kamila Piechowicz. Wszystkim zawodnikom dziękujemy za udział i gratulujemy wyników. Do zobaczenia za rok!