Strona główna Bielawa Runner’s World Super Bieg w Bielawie – górskie bieganie w Górach Sowich

Runner’s World Super Bieg w Bielawie – górskie bieganie w Górach Sowich

0
PODZIEL SIĘ

super_bieg_018772

Po upalnej sobocie niektórzy na pewno obawiali się starcia z górskimi szlakami, którymi wiodła trasa górskiego półmaratonu i dziesiątki ze startem i metą nad zalewem w Bielawie. Tymczasem w nocy spadł deszcz i to on mógł stać się głównym przeciwnikiem biegaczy, zajmując miejsce palącego dzień wcześniej słońca. Rano w niedzielę padać jednak przestało, a warunki do biegania okazały się idealne.

Blisko trzysta osób zapisało się do udziału w zawodach i o godzinie 11:00 większość z nich wyruszyła na trasę. Trasę, która w opinii wielu uczestników była nie tylko trudna, ale również piękna i przede wszystkim zróżnicowana. Trudno się dziwić – masyw Kalenicy dostarcza wrażeń i stwarza wiele możliwości co do wyboru ciekawych tras biegowych. Zbiegi, podbiegi – zarówno te łagodne, jak i te trudniejsze, bardziej techniczne, obfitujące w górskie wykroty, kamienie i korzenie, wąskie ścieżki, szerokie drogi – to wszystko znów na kolejnej edycji biegowego cyklu po prostu było. Lokalizacja startu i mety pozwoliła wyprowadzić biegaczy właściwie od razu w góry, a tam trzeba już było sobie radzić. I po prostu biec.

Biegająca Bielawa od dawna się szykowała na te zawody, więc trudno się dziwić, że zwycięstwo padło łupem gospodarzy: półmaraton wygrał Patryk Chrzanowski (Bielawska Akademia Biegania) przed Ireneuszem Ciarą z Rędzin i Sebastianem Grodeckim (KB Zdyszani Chocianów). Przebiegnięcie półmaratonu zajęło zwycięzcy 1 h 32 min. i 32 sek.
Rywalizację kobiet wygrała bielawianka Paulina Wojtanowska (Bielawska Akademia Biegania) przed Bożeną Morawską ze Świdnicy (Wielka Sowa) i Dorotą Silarską ze Złotego Stoku (Wosiek Team).

Na krótszym dystansie wygrał wracający na górskie trasy Marek Swoboda z Wałbrzycha (Byledobiec Anin) przed Radosławem Puchałą (KB Sobótka) i Pawłem Drozdowskim z Bielawy.
Panie: 1. Danuta Piskorowska (Team LUKS Żórawina – Wrocław), 2. Anna Kącka z Zakopanego (Dare2be Team), 3. Paulina Szarzyńska ze Świebodzic (Sudeckie Wycieczki Biegowe).

Tradycyjnie dekorowano najlepsze zawodniczki i zawodników w kategoriach wiekowych i biegowe teamy w klasyfikacji drużynowej. Cykl RWSB powoli zbliża się do jesiennych startów, a co za tym idzie do wyników w klasyfikacji generalnej, ale na te musimy jednak poczekać aż do październikowego biegu 4F Świeradów RUN.

Na razie mamy w startach dłuższą przerwę, po której znów wracamy w Górach Sowie i to powinna być miła niespodzianka dla tych wszystkich, ktorym sowiogórskich wrażeń wciąż mało. 29 września zapraszamy na III Półmaraton Sowiogórski do Ludwikowic Kłodzkich. Na drugą stronę gór.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o