Strona główna Dzierżoniów Złoto na Mistrzostwach Świata Juniorów w Trójboju Siłowym

Złoto na Mistrzostwach Świata Juniorów w Trójboju Siłowym

0
PODZIEL SIĘ

Ma zaledwie 20 lat, a już odniósł ogromny sukces. Adrian Świerczyński (Stowarzyszenie Kultury Fizycznej Sportu i Rekreacji Piękni i Zdrowi w Dzierżoniowie) podczas tegorocznych Mistrzostw Świata w Szczyrku zdobył złoty medal w martwym ciągu. Zawody odbyły się w dniach 28 sierpnia – 3 września. Udział w nich dofinansowały zawodnikowi miasto i gmina Dzierżoniów.
adrian
Adrian Świerczyński trenuje od 4 lat, a w trójboju siłowym sił spróbował dwa lata temu. W zawodach zaczął jednak startować dopiero w tym roku. I już ma na swoim koncie spore sukcesy. W marcu w Rudzie Śląskiej wygrał  zawody Pucharu Polski w Trójboju Siłowym Klasycznym w klasyfikacji open, w czerwcu zdobył Mistrzostwo Polski Juniorów do lat 20 w Trójboju Siłowym Klasycznym w Kielcach. Ma na swoim koncie trzy rekordy Polski w kategorii wagowej do 93 kg juniorów do lat 20: w wyciskaniu sztangi leżąc 172,5 kg, w martwym ciągu 280 kg i w ogólnej klasyfikacji trójboju siłowego 662,5 kg.

– Od dawna inspirowali mnie kulturyści, potem zacząłem trenować i okazało się, że jestem dobry w ciężarach. Z zawodów na zawody staram się podnosić coraz więcej i dawać z siebie wszystko – mówi Adrian Świerczyński.
Zawodnik szykuje się już na eliminacje do Mistrzostw Europy w Trójboju Siłowym Klasycznym 7 października. Życzymy powodzenia.