Strona główna Bielawa Koncert skrzypcowo-organowy w bielawskim kościele

Koncert skrzypcowo-organowy w bielawskim kościele

0
PODZIEL SIĘ

img_8299

Ponad 300 bielawskich melomanów wzięło udział w koncercie ORGANY i SKRZYPCE, który odbył się w niedzielny wieczór 25 października w kościele pw. Bożego Ciała w Bielawie. Wykonawcami byli znakomici skrzypkowie Alicja o Krzysztof Iwanowicz, na co dzień muzycy Orkiestry Symfonicznej Narodowego Forum Muzyki we Wrocławiu oraz Piotr Matuszewski organista, dyrygent, absolwent Akademii Muzycznej we Wrocławiu.

Koncertuje w Polsce i za granicą. Na co dzień współpracuje z Teatrem Małym  we Wrocławiu jako autor muzyki do spektakli. Skomponował muzykę do wielu sztuk teatralnych, między innymi „Antygony” Sofoklesa i „Zemsty” Aleksandra Fredry. Muzycy przedstawili bogaty zestaw klasyki organowej (J.Pachelbel. J.S.Bacch, M.Surzyński) i skrzypcowej (A.Vivaldi, W.A.Mozart) oraz transkrypcje koncertowe na w/w instrumenty A.Dworaka, G.F.Haendla, G.Cacciniego.

Każdy prezentowany utwór poprzedzony był interesującymi zapowiedziami i nieznanymi informacjami o prezentowanej kompozycji. Koncert został przyjęty przy owacyjnie a artyści kilkakrotnie bisowali. Koncert zorganizowany został w ramach bielawskich obchodów XXVI Polsko-Czeskich Dni Kultury Chrześcijan pod patronatem burmistrza Bielawy Piotra łyżwy, który zaszczycił swoją obecnością koncert. Podziękowania i kwiaty w imieniu organizatorów wręczyli p.Ewa Glura i Julian Golak przewodniczący komitetu organizacyjnego.

Źródło: UM Bielawa

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o