Strona główna Dolny Śląsk III Półmaraton Sowiogórski – warto było przyjechać

III Półmaraton Sowiogórski – warto było przyjechać

0
PODZIEL SIĘ

14462860_1111479475566486_5930943258542046931_n

Cykl Runner’s World Super Bieg wchodzi w decydującą fazę, a po III Półmaratonie Sowiogórskim przed nami już tylko jeden finałowy start: 4F Świeradów Run 9 października. W ostatnią niedzielę w Ludwikowicach Kłodzkich blisko 300 biegaczy stanęło do biegowej walki na dwóch dystansach – 10 i 21 kilometrów. Jesienna i słoneczna aura sprawiła, że dzień do biegania był idealny, w góry zawitała już jesień, a zawodnicy zjawiali się na mecie umęczeni, ale na pewno zadowoleni.

Trasa w opinii wielu była trudna i wymagająca, a we znaki dawały się zwłaszcza zbiegi. Najwyższym punktem na trasie półmaratonu była Wielka Sowa (1015 m), a przy mniej sprzyjającej pogodzie poziom trudności biegu na pewno o wiele by wzrósł. W stosunku do lat ubiegłych, bieg się trochę zmienił – i na trasie i jeśli chodzi o miejsce startu i mety. Bazą biegu w tym roku był ośrodek rekreacyjny Harenda w Ludwikowicach Kłodzkich. Dzień wcześniej, w ramach Aktywnego Weekendu w Gminie Nowa Ruda, na trasach w Górach Sowich rywalizowali kolarze w ramach kolejnej edycji cyklu Bike Maraton. W niedzielę nadeszła pora na biegaczy górskich i kolejny bieg zaliczany do cyklu Runner’s World Super Bieg.

Na głównym dystansie najlepszy okazał się Paweł Bogdał, przed Danielem Krasulakiem i Jakubem Gorzelańczykiem. Ta trójka od początku nadawała ton rywalizacji. Wśród kobiet ponownie na najwyższym stopniu podium w tym sezonie stanęła Anna Kącka, na miejscu drugim dobiegła Sylwia Bondara, a na trzecim Lidia Niekraś. Zwycięzca pokonał ten półmaraton w czasie 1:32:02.

Przedtem jednak finiszowali najlepsi zawodnicy Sowiogórskiej Dziesiątki: 1. Bartłomiej Wojsław, 2. Jerzy Słobodzian, 3. Tomasz Jabłoński. Najlepsze Panie na 10 km: 1. Dominika Łabuda, 2. Anna Niedźwiedzka, 3. Monika Dudek.

Ludwikowice Kłodzkie i Gmina Nowa Ruda zyskały już na pewno kolejny, po Biegu na Wielką Sowę i Biegu Niepodległości w Świerkach, dobry bieg, na który chętnie przyjeżdżają amatorzy górskiego biegania. Runner’s World Super Bieg ma również dzięki tym zawodom mocny punkt w swoim kalendarzu.

Koleny mocny punkt i finał tegorocznych zmagań w ramach cyklu to trzecia edycja biegu 4F Świeradów RUN – rywalizacja na trzech dystansach (2,5, 10 i 15 km). Dwa najdłuższe dystanse docierają do górnej górnej stacji kolei gondolowej – pod sam wierzchołek Stogu Izerskiego – na koniec mamy więc bieg alpejski z prawdziwego zdarzenia. Do Świerdowa – Zdroju, na następne zawody, zapraszamy 9 października. Zapisy i szczegóły na www.superbieg.pl.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o