Strona główna Dzierżoniów Dobre występy dzierżoniowskich szczypiornistów

Dobre występy dzierżoniowskich szczypiornistów

0
PODZIEL SIĘ

W miniony weekend MKS Żagiew Dzierżoniów walczył o ligowe punkty w różnych kategoriach wiekowych. Na pięć spotkań klub odniósł trzy wygrane, raz zremisował i raz został pokonany. Drugoligowcy wyjechali w miniony weekend do Brzegu zmierzyć się z tamtejszym SKS ORLIK. Mecz nie układał się dobrze dla dzierżoniowskich szczypiornistów, którzy po słabym początku przegrywali już 9:2. Do końca pierwszej połowy przewaga Brzegu była wyraźna choć dystans bramkowy zmniejszył się do stanu 13:9.

Żagiew przez cały mecz starała się gonić gospodarzy i była ku temu okazja przy stanie 21:20. Orlik jednak przetrzymał napór MKS. W 59 min. Na tablicy wynik 22:20 i wszyscy zgromadzeni w hali spodziewali się zwycięstwa ORLIKA. Sport jednak rządzi się swoimi prawami. Żagiew zdobyła bramkę kontaktową, a na 20 sekund przed końcową syreną udało się wyrównać 22:22. Desperacki atak Brzegu powiódł się i na 7 sek. Przed końcem 23:22. Żagiew podjęła równie szaloną próbę w efekcie której, Dawid Platt na sekundę przed końcem meczu ustalił wynik 23:23 !!!

Jeśli nie można wygrać…trzeba nie przegrać. Gratulacje dla drużyny, że pomimo wielkich problemów potrafiła wywalczyć 1 pkt. Przypomnijmy, że kadra zespołu jest bardzo młoda. W sobotnim meczu MKS zagrał bez Damiana Kalinowskiego, Kacpra Matyji, Bartka Galika, Krzyśka Maciaka. Jeszcze w pierwszej połowie gry nie mógł kontynuować Mateusz Błażkiewicz i Paweł Kręzel. W tych okolicznościach remis jest bardzo satysfakcjonujący. W Brzegu naszych zawodników wspierała dopingiem grupa klubu kibica.

Skłąd Żagwi: Kuchciński, Teterycz, Hejnowski – Platt 7, Matlęga 4, Batko 3, Dziewic 3, Kurasiński 3, Chorążyczewski 2, Błażkiewicz 1, Szlachta, Borszowski, Pietrzykowski, Kręzel, Rymsza.

O ligowe punkty walczyli również młodzieżowcy. Juniorzy młodsi odebrali lekcję od Chrobrego Głogów, z którym przegrali 44:21. Zdecydowanie lepiej poradzili sobie młodzicy, którzy pewnie ograli Pogoń Oleśnicę 15:33. Formą strzelecką błysnęli Adam Bugajski (12 bramek), Adrian Straszak (8 bramek) i Bartek Jezierski (7 bramek). Świetnie pokazali się też bramkarze Michał Delmaczyński i Paweł Prysak.

Najmłodsi ligowcy Żagwi (kategoria chłopcy 2004) w niedzielę wygrali swój turniej ligowy w którym pewnie pokonali  ŚKPR Świdnica 18:12, SPR BÓR Oborniki Śl. 16:8, tracąc w drugiej połowie zaledwie jedną bramkę. Świetne mecze zanotowali Kuba Kolinko (6 i 8 bramek), Wojtek Kozłowski (6 i 4 bramki), bramkarze Bartek Stec i Kamil Żyła.

​Przemysław Pancer
prezes zarządu klubu
MKS ŻAGIEW DZIERŻONIÓW
www.facebook.com/Zagiew.Dzierzoniow

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o